SZTE BTK 2014. szeptember

2014. szeptember 23.

Az SZTE Kulturális Irodája idén októberben tizenkilencedik alkalommal rendezi meg az egyetem összművészeti fesztiválját, az Őszi Kulturális Fesztivált, amely 5 héten át 50 helyszínen 220 programmal jelentkezik.

2014. szeptember 23.

Kik pályázhatnak? Akik a 2014/2015-ös tanév első félévére ERASMUS, illetve egyéb részfinanszírozású külföldi ösztöndíjra, részképzésre, szakmai gyakorlatra elfogadott pályázattal rendelkeznek.

Cimkék: pályázat
2014. szeptember 19.

Kettős jubileum alkalmából köszöntötték az SZTE BTK-n 2014. szeptember 18án Fried István emeritus professzort: három évtizede tanít a szegedi egyetemen, és augusztusban töltötte be 80. életévét. A rendkívül szeretetteljes ünnepségen – amely az ebből az alkalomból rendezett konferenciát nyitotta – a professzor tanítványai, kollégái és tisztelői is megjelentek.

2014. szeptember 18.

Jubilál a Nyelv, Ideológia, Média – interdiszciplináris genderkonferencia: idén tizedszer rendezik meg a tanácskozást, amelynek a Szegedi Tudományegyetem ad helyet.

2014. szeptember 18.

„Egyetemi tanárnak lenni közügy” – mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, mikor egyetemi tanári kinevezési okiratokat adott át – többek között az SZTE oktatóinak is.

2014. szeptember 17.

Magyarországon továbbra is a Szegedi Tudományegyetem az első azzal, hogy a brit QS cég World University Rankings 2014/2015 rangsorában az előkelő 551-600. helyezést érte el. A QS tudományterületi toplistáján az SZTE BTK a világ összes egyetemi bölcsészkara közül a 181. helyezést érte el.

2014. szeptember 15.
Megjelent a Kari Kurír 298. száma.
2014. szeptember 12.

Dear Students! For epidemiological reasons and for your own health, the management of the university advise students not to travel to countries involved in the current Ebola outbreak (Guinea, Democratic Republic of Congo, Liberia, Sierra Leone) in the near future or during winter break period.

2014. szeptember 12.
2014. szeptember 11.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Összehasonlító Irodalomtudományi Tanszéke tudományos ülést szervez a 80 éves Fried István professor emeritus tiszteletére. Az eseményt 2014. szeptember 18-án tartják a BTK konferenciatermében.

2014. szeptember 10.

2014-ben is folytatódik az SZTE Zeneművészeti Kar „Legyen a zene mindenkié” koncertsorozata. Szeptember 15-én 20 órakor a Bölcsészettudományi Kar Auditórium Maximum termében várják a zeneszerető közönséget.

2014. szeptember 04.

Negyedik alkalommal rendezi meg 2014. szeptember 4. és 6. között hagyományos Összeegytemi Gólyatáborát az SZTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzat. A megszokott közösségépítő vetélkedők mellett koncertek sora várja az újdonsült gólyákat.

2014. szeptember 03.

A 2014/2015. tanév I. félévében 26 ország 233 hallgatója kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Irodája által szervezett orientációs héten Pál József, a Szegedi Tudományegyetem nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese köszöntötte az új diákokat.

2014. szeptember 02.

A feminista kutatás és oktatás távlatai Magyarországon témakörben rendeznek kétnapos konferenciát a Szegedi Tudományegyetemen 2014. szeptember 19-én és 20-án az egyetem Bölcsészkarának konferenciatermében. A rendezvény a kulturális reprezentációk, a nyelvhasználat, a különféle társadalmi gyakorlatok és az ideológia, illetve a hatalom viszonyát gender és szexualitás szempontjából vizsgálja.

2014. szeptember 02.

Az SZTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzat egyik legnagyobb rendezvénye, az összegyetemi gólyatábor a nyár utolsó napjaiban, 2014. szeptember 4–6. között nyújt feledhetetlen szórakozási és ismerkedési lehetőséget a Tisza-parti universitas újdonsült elsőseinek. Az egyetemi gólyatáborra tekintettel 2014. szeptember 5. (péntek) az elsőéves nappali tagozatos hallgatók számára rektori szünet.

2014. augusztus 30.

567 elsős került pótfelvételivel a Szegedi Tudományegyetemre. Így összesen 6643 gólya kezdheti meg felsőfokú tanulmányait a Tisza-parti universitason.

2014. augusztus 30.

A Szegedi Tudományegyetemen professzorainak díszes menete 2014. augusztus 30-án az SZTE rektori hivatali épületéből indult a TIK-be, ahol – a felsőoktatási államtitkár jelenlétében – országos tanévnyitó ünnepséget tartottak.

2014. augusztus 28.

2014-ben is kihirdették a majd két évtizede alapított Bolyai János kutatási ösztöndíj nyerteseit. A 188 sikeresen pályázó közül 20-an a Szegeden kutatnak.

2014. augusztus 25.

A Szegedi Tudományegyetem ismét jól szerepelt több nemzetközi világrangsorban. A rangsorok összeállítói számos szempontot figyelembe vesznek, például az oktatás minőségét, az oktatói kiválóságot, esetenként a korábbi hallgatók és oktatók által elnyert kiemelkedően rangos szakmai és tudományos elismerések számát is.

2014. augusztus 25.

Számos pályázaton és versenyen indulhatnak a Szegedi Tudományegyetem hallgatói: a művészet szinte minden területén megmutathatják tehetségüket, tudásukat. A következőkben a most aktuális kiírásokat szedtük egy csokorba.

2014. augusztus 21.

A Szegedi Tudományegyetem 2014. augusztus 25-27. között beiratkozási hetet szervez a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. Az első éveseknek iránytűt jelentő előadások mellett bemutatkoznak az egyetem szolgáltató egységei is.

2014. július 25.

A Szegedi Tudományegyetem vezetése 2014. július 25-én sajtótájékoztató keretében értékelte a nyilvánosságra hozott ponthatárokkal, a felvételi tendenciákkal kapcsolatos tudnivalókat.