SZTE BTK 2013. szeptember

2013. szeptember 30.

Ingyenes motivációs „túlélő” tréningre és angol nyelvi készségfelmérésre várják a Szegedi Tudományegyetem külföldi ösztöndíj-lehetőségek iránt érdeklődő hallgatóit.

2013. szeptember 26.

ARMEL Operafesztivál Szeged – hatodszor: Opera-oratórium, ősbemutató, ősrendezés, operakrimi és gyerekopera az Armel idei műsorán

2013. szeptember 26.

Hatalmas kedvezménnyel, mindössze 100 forintért juthatnak hozzá az SZTE hallgatói, oktatói és dolgozói az október 5-étől 15-éig a Szegedi Nemzeti Színházban rendezendő Armel Operafesztivál jegyeihez.

2013. szeptember 24.

Ösztöndíjas börzét rendezett szeptember 24-én a Tempus Közalapítvány és az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda a Rektori Hivatal épületében.

2013. szeptember 24.

A tehetséggondozó vállalati ösztöndíjakra október 4-éig lehet jelentkezni, érdemes tehát böngészni a felhívásokat.

2013. szeptember 20.

A Frankofón Egyetemi Központ létrehozása beleillik a magyar külpolitikai koncepcióba – hangsúlyozta Martonyi János külügyminiszter a Szegedi Tudományegyetemen, a központ megnyitóját követő sajtótájékoztatón.

2013. szeptember 20.

A Tempus Közalapítvány és az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda társszervezésében a külföldi ösztöndíj-lehetőségekről tájékozódhatnak mindazok, akik szeptember 24-én ellátogatnak a Rektori Hivatal épületébe.

2013. szeptember 20.

Ha tudod a választ, akkor jelentkezz a Prezi által meghirdetett versenyre, amelyben megmutathatod a világnak, hogy miért vagy jó helyen!

2013. szeptember 19.

Október 1-jétől november 7-éig közel 250 kulturális csemegével várja az érdeklődőket az egyetem népszerű és közkedvelt őszi seregszemléje.

2013. szeptember 19.

A nyári szünet után ismét friss adással jelentkezik az SZTEtelevízió BTK TV-stúdiójában készített egyetemi magazinja, a SzemeSZTEr.

2013. szeptember 19.

Mit jelent a francia nyelvűség az irodalomban, politikában, jogban, közgazdaságban? – többek között ezekre a kérdésekre is választ adtak a résztvevők az SZTE ÁJTK és BTK által szervezett francia nyelvű konferencián.

2013. szeptember 25-28.

2013. szeptember 17.

A jogi, illetve a bölcsészkar közösen szervezi az európai frankofón párbeszédet bemutató szakmai napot.

2013. szeptember 17.

Háromnapos konferenciát rendez az SZTE Bölcsészettudományi Kar Angol Tanszéke.

2013. szeptember 16.
Megjelent a Kari Kurír 284. száma.
2013. szeptember 16.

2013. november 29., Kaposvár, Guba S. u. 40.

2013. szeptember 13.

A közép-ázsiai kutatások világszerte ismert alakja, a bloomingtoni székhelyű Indiana Egyetem professzora, Sinor Dénes végrendeletének értelmében a Szegedi Tudományegyetem számára hagyta magánykönyvtárának egy részét, melynek átadóját szeptember 12-én tartották.

2013. szeptember 10.

Díszdiploma-átadás, valamint a Köztársasági Ösztöndíjat elnyert hallgatók köszöntése a Bölcsészettudományi Karon

2013. szeptember 04.

A Szegedi Tudományegyetemen évről évre több külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait. Idén még Malawiból és a Fülöp-szigetekről is érkeznek. Az SZTE-sek sem restek utazni: várhatóan 260-an kezdik meg tanulmányaikat a Tisza-parti universitas 430 partnerintézményének egyikében.

2013. szeptember 04.

Örömmel számolunk be arról, hogy megérkeztek Karunkra azok a külföldi hallgatók, akik az EU által támogatott Choreomundus elnevezésű Erasmus Mundus mesterképzési program keretében 2013-14. tanév első félévében folytatnak tanulmányokat a Néprajz és Kulturális Antropológia Tanszéken.

2013. szeptember 04.

Már megjelentek a Szegedi Tudományegyetem honlapján is az ERASMUS program friss pályázatai. Érdemes tanulmányozni az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda honlapját.

2013. szeptember 03.

2013. szeptember 4-én az Auditorium Maximumban tartotta a Bölcsészettudományi Kar ünnepélyes tanévnyitóját, melynek keretében az elsőéves hallgatók letették esküjüket. Ugyancsak az ünnepségen kerültek átadásra a vezetői megbízások, a kitüntető címek és az egyetemi docensi kinevezések.

2013. augusztus 31.

A Szegedi Tudományegyetem tanévnyitó ünnepségének szónokai jellemezték a tudomány és a felsőoktatás helyzetét, köszöntötték a gólyákat és a kiválóan sportoló hallgatókat.