SZTE BTK 2017. október

2017. október 30.

Különleges művet fordítottak le Karunk oktatói

2017. október 16.

2017. október 6-án Bálint Sándor életét, munkásságát bemutató kiállítás nyílt Szegeden, a Dóm Látogatóközpontban, „Az én másokért adatott” – Dokumentumok, tárgyak Bálint Sándor hagyatékából címmel, mely a Dóm Galéria időszakos kiállítássorozatának első állomása, és a Móra Ferenc Múzeum rendezésében valósult meg.

2017. október 16.

2015 tavasza óta működik a Bölcsészkar Magyar Irodalmi Tanszékén egy fontos irodalomtörténeti, irodalomkritikai és szépirodalmi beszélgetéssorozat, a Műhelytitkok, melynek ötletgazdája Szilágyi Zsófia professzor, társszervezője Szabó Gábor docens, időnkénti támogatója pedig a Szépírók Társasága.

2017. október 13.

Korpusarchitektur, Aufbau des Lernerkorpus und Sprachvergleich workshop 19 - 20. Oktober 2017

2017. október 10.

Karunk egyetemi tanára, a Középkori Egyetemes Történet és az Altajisztika Tanszék vezetője, Prof. Dr. Zimonyi István nemrégiben érkezett haza Sanghajból, ahol több előadást is tartott, valamint tárgyalásokat folytatott a VII. Medieval Nomads konferencia kapcsán.

2017. október 09.

Az Olasz Nyelvi és Irodalmi Tanszék rendezvénye a közoktatásban tanító pedagógusok számára.

2017. október 06.

Az Országgyűlés törvényhozó munkáját modellező rendezvény, felsőoktatásban résztvevő hallgatók számára

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.