SZTE BTK 2014. április

2014. április 29.

2014. május 30-ig lehet jelentkezni a Campus Hungary hallgatók részére hirdetett ösztöndíjaira. Az eddigi meghirdetésektől eltérően 15 százalékkal emelkedett az ösztöndíj összege.

2014. április 29.

Tavaszi konferenciasorozatát idén is megrendezi az SZTE Neveléstudományi Intézete és Oktatáselméleti kutatócsoportja. A 6. SWEE – Nemzetközi workshop a pedagógiai értékelést állítja középpontba. A 12. PÉK innovatív oktatási módszereket elemez.

2014. április 29.

Az európaiság értékeinek jobb megismerését is szolgálja Tomka Béla történész professzor új kötete. Az Európa múlt századi társadalomtörténetét adó, nemzetközi elismertségű könyvet 2014. április 29-én 17 órakor mutatják be a Klebelsberg Könyvtárban.

2014. április 25.

Egy Nobel-díjas novellista és egy magyar-kanadai író egy beszélgetésbe szőve; egy tanulmánykötet bemutatója és egy regényből készült film, némi élményszerű elemzéssel fűszerezve. Ezt kínálja a Grand Cafe 2014. április 28-i kanadai irodalmi estje.

2014. április 22.

Színházi ösztöndíjjal töltött több mint egy hónapot az Egyesült Állalmokban Jászay Tamás kritikus, aki a Szegedi Tudományegyetemen doktorált. A Grand Cafében 2014. április 24-én este 9 órától hallgathatják meg élménybeszámolóját az érdeklődők. Az est másik vendége Nagyillés János, az SZTE BTK Magyar Nyelvi és Irodalmi Intézet Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető docense is, aki a civil szemszögéből mutatja meg New Yorkot.

2014. április 22.

Az esélyegyenlőségi világnapon várja programokkal az érdeklődőket az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ 2014. május 5-én és 6-án. Előadás a diszlexiásokról, láthatatlan kiállítás és képességek napja szerepel a programokban.

2014. április 18.

2014-ben csaknem 8 százalékkal többen jelentkeztek a Szegedi Tudományegyetemre, mint egy évvel korábban. Az SZTE-t csak az ELTE előzi meg az országos rangsorban.

2014. április 16.

Kilencedik alkalommal szerveztek versenyt a Szegedi Akadémiai Bizottság és a Szegedi Tudományegyetem borainak kiválasztására. Az értékelésre felkért szakértők 2014. április 14-én és 15-én az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Székházában döntöttek.

2014. április 16.

A Grand Café és a Szegedi Tudományegyetem közösen szervett filmvetítés- és beszélgetéssorozatot Peremvidékek – Ciány-magyar határ címmel. A sorozat utolsó programját 2014. április 17-én, csütörtökön este rendezik meg, a vendégek a Cigány kép – Roma kép című dokumentumfilm alkotói.

2014. április 15.

Asztana napja alkalmából, Kazahsztán Budapesti Nagykövetsége pályázatot hirdet az alábbi témában: „Asztanai EXPO-2017 Világkiállítás: A jövő városa”

2014. április 14.

Az SZTE Tehetségpont tudománynépszerűsítő sorozata, a Science Café 2014. április 10-i alkalmán négy előadó három témával állt a hallgatóság elé.

2014. április 14.
Megjelent a Kari Kurír 293. száma.
2014. április 14.

A Szegedi Tudományegyetem doktori iskoláiba 3 éves posztgraduális képzésre lehet jelentkezni 2014. május 15-ig.

2014. április 14.

Tudományos könyveket mutatnak be a SZAB székházban 2014. április 15-én.

2014. április 14.

Az SZTE BTK Ókortörténeti Tanszék szervezésében második alkalommal rendezték meg az Ókori Hadtörténeti és Fegyvertörténeti Konferenciát 2014. április 11-én a BTK épületében.

2014. április 10.

A Kritikai elmélet elnevezésű programsorozat e félévben a Nyelv, erőszak, igazságosság problematikáját járja körbe. Az érdeklődők 2014. április 9-én Kanizsai Ágnes, az SZTE Összehasonlító Irodalomtudomány PhD-s hallgatójának előadásán vehettek részt, mely Az erő és igazság különös esete: erőszakformák T. H. White és Sir Thomas Malory szövegeiben címet viselte. Az előadó a lovagkori eszmény és az erőszak párbanjárását mutatta be a BTK Kari Konferenciatermében.

2014. április 08.

2014. április 1-jén az SZTE BTK épületében volt alkalmuk a diákoknak találkozni Kocsis Ágnessel, a Balázs Béla-díjas filmrendezővel, forgatókönyvíróval, és megtekinteni a Friss levegő című filmjét.

2014. április 03.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája idén is megrendezi az Egyetemi Tavasz rendezvénysorozatát, amely sokféle programot kínál az universitas falain belül. A fesztiválon a Szegedi Tudományegyetem polgárai tehetségének sokfélesége mutatkozik meg.

2014. április 03.

Az SZTE Angol-Amerikai Intézet tanulmányi versenyt hirdetett a régió középiskolásai számára. Az iskolákban online teszt segítségével lebonyolított első, írásbeli fordulót követően a verseny második, szóbeli fordulóját március 29-én, szombaton tartották a Bölcsészettudományi Kar Konferenciatermében.