SZTE BTK 2011. december

2011. december 19.
Az Egyetem u. 2. szám alatt álló neoromán stílusú épület Szeged városának egyik meghatározó épülete, amely 1925 óta ad otthont a Szegedre menekült kolozsvári egyetem és annak mai jogutódja számára.
2011. december 18.

Áramszünet volt a BTK Egyetem utcai épületében.

2011. december 04.
2011. november 30.

A legjobb vidéki egyetem a szegedi - derül ki a legújabb felsőoktatási rangsorokból. Az élmezőnyhöz tartozik a Szegedi Tudományegyetem a hazai felsőoktatási intézményeket összehasonlító Felvi 2012-es összesített kari rangsorában: az orvosi kar a 4., és a bölcsészettudományi kar is tagja a top 10-nek.

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)