SZTE BTK 2013. február

2013. február 28.

Tájékoztató előadás: 2013. március 7. 10.00

2013. február 27.

Már csak néhány nap van hátra a felsőoktatási felvételi jelentkezési időszakból, amely idén március 1-jéig tart. A továbbtanulást tervezőknek szóló sorozatunkban most röviden összefoglaljuk, miért érdemes a Szegedi Tudományegyetemet választani.

2013. február 26.

2013. február 28. 14.00, Auditorium Maximum

2013. február 26.

Mivel járult hozzá hazai fejlesztésekhez hazánk európai uniós tagsága? A kérdésre az érdeklődő választ kap az SZTE Füvészkert és az Oktatáselméleti Kutatócsoport március 2-i programján. A szegedi egyetem is bemutatkozik az Uniós fejlesztések nyílt napja – séta a kulisszák mögött elnevezésű programon.

2013. február 25.

Felolvasóest keretében ismerkedhettek meg az érdeklődők Peter Waterhouse osztrák íróval és Szijj Ferenccel, magyar fordítójával, valamint újonnan magyarul megjelent regényével, a Háború és világgal (Krieg und Welt) február 20-án a Grand Caféban.

2013. február 21.

Az egészség- és sportpszichológia volt a témája a Szegeden első alkalommal megrendezett Pszichológia Napjának február 21-én, melynek a SZAB-székház adott otthont. Az előadásokból többek között kiviláglott, miképpen épülnek hidak a testi és a lelki egészség között.

2013. február 18.

Miért érdemes ellátogatni február 19-én, kedden az SZTE rektori hivatalába szervezett Ösztöndíjas börzére? Mert a résztvevők megismerhetik azokat az ösztöndíj pályázatokat, melyekkel megnyílhat előttük a világ. Az ösztöndíjas börzéről folyamatosan tudósítunk.

2013. február 18.

Miért érdemes a szegedi kommunikáció- és médiatudományi képzést választani? Többek között erre a kérdésre is választ adott a szegedi kommunikáció szakos képzés 20. születésnapi ünnepe. A rendezvény február 18-22. között nyílt heti programokkal folytatódik.

2013. február 12.

Egykori hallgatóival szervez beszélgetést a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéke. A 20. születésnapját ünneplő szak programján újságírók, sajtóreferensek és egyéb médiaszakemberek mesélnek munkájukról február 15-én a Szegórában.

2013. február 09.

Felvételizők és szüleik, érdeklődő alsóbb éves középiskolások, a mester szakos képzések iránt érdeklődő egyetemisták a Szegedi Tudományegyetem február 9-i nyílt napján. A 11 órakor kezdődő szülői értekezlet és felvételi tájékoztató iránt is óriási az érdeklődés. Az SZTE nyílt napról folyamatosan tudósítunk.

2013. február 08.
2013. február 07.

A Szegedi Tudományegyetem módosította a felvi.hu-n megjelenő mester szakjai államilag támogatott helyeinek számát. Helyi adminisztrációs hiba miatt jelent meg a Felvételi Tájékoztatóban téves adatsor. Immár az SZTE Dékáni Kollégiumának döntését tükrözi a szegedi mesterszakok korrigált listája.

2013. február 07.

Az irodalom fontos eszköze a lét megismerésének – vallja Pál József komparatista. Az irodalomtörténésszel, a szegedi egyetem professzorával 60. születésnapi köszöntőjét követően beszélgettünk családról, művészetről, mesterről, munkáról, kihívásokról és tervekről.

2013. február 05.

2013. február 6-án indul, május 8-án zárul a Szabadegyetem – Szeged sorozat XI. szemesztere. A kívülállók körében is népszerű tudománynépszerűsítő előadások a programon részt vevő hallgatók számra krediteteket hoznak.

2013. február 05.

A BTK diplomaátadó ünnepi tanácsülése (2013. február 9., 11.00)

Cimkék: diplomaosztó
2013. január 21.

A kollégiumi férőhelyekről, az ösztöndíjakról és az elhelyezkedési lehetőségekről érdeklődtek legtöbben az Szegedi Tudományegyetem 12 karának képviselőitől az Educatio felsőoktatási börzén.