SZTE BTK 2016. augusztus

2016. augusztus 30.

Dr. Szabados György, az SZTE BTK Történeti Intézetének oktatója, az MTA–HIM–SZTE–MOL Magyar Medievisztikai Kutatócsoport tudományos főmunkatársa is Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetésben részesült 2016. augusztus 20-án.

2016. augusztus 25.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Klasszika-filológiai és Neolatin Tanszéke 2016. augusztus 24-26. között immár negyedik alkalommal ad otthont a Sapiens ubique civis, azaz „A bölcs az egész világ polgára” című nemzetközi klasszika-filológiai és ókortudományi konferenciának.

2016. augusztus 23.

Véget ért a Hungarológiai Nyári Egyetem a szegedi bölcsészkaron, amelyen mintegy 40 diák vett részt, többek közt az Amerikai Egyesült Államokból, Csehországból, Egyiptomból, Hollandiából, Iránból, Japánból, Németországból, Olaszországból, Szerbiából és Törökországból. A nyári programról a Délmagyarország is beszámolt.

2016. augusztus 02.

Aki pótfelvételizni szeretne, az augusztus 7-éig jelentkezhet az SZTE BTK képzéseire. Pótfelvételi alap- és mesterszakok, és pontszámítás a mesterképzésben egy helyen!

2016. augusztus 01.

Ha jól tudsz angolul/egyéb idegen nyelveken, és szeretnéd is használni a nyelvtudásodat, jelentkezz külföldi hallgatók mentorálására, segítésére a 2016-17. tanév őszi félévében, két kreditért! Jelentkezési határidő: augusztus 15.