Ösztöndíjak, pályázatok

Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hirdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködések támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra

Pályázat a Dél-alföldi Régióban vállalkozások, valamint a feltalálók által a három megye területén létrejött szellemi alkotások elismerése és az innovációs tevékenység, illetve a technológiai transzfer támogatása érdekében

Engaging and motivating students in the classroom

MTA Szegedi Területi Bizottságának 2017. évi pályázati kiírásai

Az Apertúra Magazin (http://magazin.apertura.hu/) „Láthatatlan Szeged” címmel pályázatot hirdet olyan rövid írásművek (2.500-5.000 leütésnyi esszék), fotóesszék (6-10 fotó képaláírással) vagy (kb. 2-5 perces) videoesszék készítésére, melyek Szeged város vizuális hirdetési kultúráját (plakátok, kirakatok), graffiti- és street art jelenségeit, a szegedi szórakozóhelyek és vendéglátóipari helyek (éttermek, hotelek, panziók, kávézók, stb.) belső tereit és design-jait, valamint a helyi zenekarok promóciós videoklipjeit elemzik, értelmezik.
A reformáció 500 éves jubileuma alkalmából a Reformáció Emlékbizottság kisfilm-pályázatot hirdet, amelyben arra buzdítják a jelentkezőket, hogy mobiltelefonjuk segítségével mutassák be reformációval kapcsolatos személyes meggyőződésüket, kreatív filmes ötleteiket. A nyertes pályázók értékes díjazásban részesülnek.
The programme is aimed at academics and young professionals from Member State and contributing third States only. The minimum eligibility requirement is completed university studies in duration of a minimum of three years as attested by a relevant university degree to be obtained by the set deadline for submission of application. Enrolment in further studies leading to a Masters or PhD, or the equivalent in the area of studies, could be considered desirable, if deemed appropriate by the respective unit.
MA-szintű és posztgraduális ösztöndíj-lehetőség Oxfordba, "a világ legkiválóbb bölcsészeinek".
Immár magyarul is hozzáférhetőek a közvetlen brüsszeli pályázati forrásokról szóló aktuális információk jól áttekinthető, szerkesztett formában. A folyamatosan frissülő anyagok között megtalálhatóak mind az intézményeknek szóló kiírások, mind pedig az egyéni kutatói pályázatok tematikus bontásban.