Ösztöndíjak, pályázatok

The Summer School will be more than just taking a course: it is an excellent opportunity to experience an innovative and international learning environment while creating new networks with your fellow students - and let's not forget about the opportunity to enjoy typical Finnish summer activities in beautiful lakeside surroundings. The course fee is 500 euros, and we are granting a discount of 20 % for the participants from our partner universities. Application period runs until 26 May 2017.
The University of Bonn invites graduate and postgraduate students as well as young professionals from any field of study or discipline to a Summer School on Intellectual Property in Bonn. Application deadline: April 7, 2017
The Moritz Csáky Fellowship amounts to € 2,200,- and is granted to young scholars and scientists in the Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Romania, Bulgaria, the Ukraine, Serbia, Bosnia-Herzegovina, Croatia, Slovenia. Candidates in the humanities, cultural studies or social sciences should not be older than 40 years, have completed their Master or doctorate and submit a research project that makes a research stay in Austria necessary. Deadline for applications: March 1, 2017.
Beadási határidő: 2017. február 14.
Az MBT pályázatot hirdet a büntetésvégrehajtás területén tudományos kutatási tevékenység támogatására.
A BAYHOST Közép-, Kelet-, és Dél-Európa államaival foglalkozó Bajor Iskolacentrum tanulmányi ösztöndíjat hirdet a 2017/2018-as tanévre felsőoktatási végzettséggel rendelkező magyar állampolgárok részére. A Bajor Szabadállam által finanszírozott ösztöndíj egy bajor felsőoktatási intézményben végzett doktori-, Master-, és posztgraduális tanulmányokat támogat.
A Tempus Közalapítvány közzétette az EGT Finanszírozási Mechanizmus 2009-2014 Ösztöndíj program (HU08) keretében a Szakmai látogatások (M1) című pályázati akcióhoz kapcsolódó felhívást. Az akció keretében 2-5 napos mobilitásokra lehet pályázni. A Szakmai látogatások során a résztvevők kapcsolatot építhetnek, illetve meglévő kapcsolatot ápolhatnak a donor országok releváns intézményeivel. Egy mobilitásban maximum 5 fő vehet részt és ugyanazon intézmény egy technikai határidőre maximum 5 pályázatot nyújthat be. Az elnyerhető támogatás mértéke 1000 euró/fő/látogatás.
A Japán Tudományfejlesztési Társaság (JSPS) pályázatainak keretében több kategóriában (posztdoktori, kutatói) és különböző időtartamra lehet pályázatot benyújtani bölcsészeti-, társadalom- és természettudományi területeken folytatandó kutatásokra a japán fogadó intézményeknél.
konferencia támogatási, kutatói mobilitás és PhD ösztöndíj programokra. A programok releváns bölcsészettudományi pályázatok számára is nyitottak. A pályázatok benyújtása folyamatos a rendelkezésre álló keretek kimerüléséig.
Információ a Sasakawa Young Leaders Fellowship Funds (SYLFF) által kiírt aktuális pályázatokról. Magyar nyevlen a következő linken érhető el bővebb információ: http://www.sylff.hu
MA-szintű és posztgraduális ösztöndíj-lehetőség Oxfordba, "a világ legkiválóbb bölcsészeinek".
Immár magyarul is hozzáférhetőek a közvetlen brüsszeli pályázati forrásokról szóló aktuális információk jól áttekinthető, szerkesztett formában. A folyamatosan frissülő anyagok között megtalálhatóak mind az intézményeknek szóló kiírások, mind pedig az egyéni kutatói pályázatok tematikus bontásban.

Idén tavasszal is indul az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogram, amelyre szeptember 27-ig lehet jelentkezni. A mentorprogram egy 4 hónapig tartó időszak - 2017. március 1- 2017. július 1. között- melynek keretein belül a résztvevő hallgatók volt SZTE-s szakemberekkel konzultálhatnak.

Friss hírek
2017. február 13.