SZTE BTK 2015. január

2015. január 23.

A Mészöly Miklós-díjat idén Szilasi László, a Szegedi Tudományegyetem docense, József Attila és Déry Tibor díjas író, irodalomkritikus, irodalomtörténésznek ítélték oda, a 2014-ben megjelent „szegedi ihletésű” A harmadik híd című regényéért. A szerzővel a 2. Slow hétvégén is találkozhatnak a szegediek.

2015. január 19.
Megjelent a Kari Kurír 303. száma.
2015. január 09.

„Továbbtanulnál? A Szegedi Tudományegyetemen a helyed!” A felvételizésre készülő középiskolásokat 2015 januárjában kari nyílt napokon tájékoztatja az SZTE. Az egyetem a 12 karának és Tanárképző Központjának a kínálatát bemutatja a 2015. január 22-24. közötti Educatio Nemzetközi Szakkiállításon is.

2015. január 07.

2015. január 30-án délig pályázhatnak a Szegedi Tudományegyetem hallgatói és munkatársai a Campus Hungary ösztöndíjprogram aktuális kiírásaira.

Kiemelt_Urhatnam

Az „elithez” akar felzárkózni, a hiányzó műveltséget is pénzen akarja megvásárolni Jourdain, az „úrhatnám polgár”. Moliére 347 éves komédiájában fellép az SZTE két oktatója is. A Szegedi Szabadtéri Játékok kisszínpadán, a Kálvária sugárúti bibliotéka udvarán tartott próbán jártunk.