SZTE BTK 2011. szeptember

2011. szeptember 27.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája idén októberben tizenhatodik alkalommal rendezi meg az Egyetem összművészeti fesztiválját, az Őszi Kulturális Fesztivált.

2011. szeptember 26.
2011. szeptember 09.

Rendhagyó konferenciát rendeznek a Szegedi Tudományegyetemen. A legutóbbi, XXX. Jubileumi Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) győztesei, a legkiválóbb szegedi – orvos-, vegyész-, jogász-, közgazdász-, pszichológus- hallgatói tartanak előadásokat szeptember 16-án, 10 órától az SZTE Rektori Hivatalának aulájában.

2011. szeptember 06.

Egyetemi tanári kinevezését vehette át a Szegedi Tudományegyetem több oktatója, 2011. szeptember 5-én Schmitt Pál köztársasági elnöktől.

2011. augusztus 25.

A Szegedi Tudományegyetem 2011/2012. tanévét megnyitó ünnepi Szenátus ülésére 2011. szeptember 3-án 10 órakor kerül sor a József Attila Tanulmányi és Információs Központban, melyen részt vesz Hoffmann Rózsa, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatásért felelős államtitkára.

Cimkék: HírekTIKEgyetemSZTE
2011. augusztus 18.

A világ négyszáz legjobb felsőoktatási intézménye közé idén is bekerült a Szegedi Tudományegyetem abban a globális rangsorban, amelyet 2003 óta minden évben összeállít a sanghaji Jiao Tong Egyetem.

Cimkék: HírekSZTE
2011. augusztus 09.

2000 óta első alkalommal kerül megrendezésre az össz-egyetemi Gólyatábor a Szegedi Tudományegyetemen 2011. szeptember 1-4. között Sziksósfürdőn. Az SZTE Gólyatábor célja, hogy a különböző karokra felvett elsőéves hallgatók megismerkedhessenek hallgatótársaikkal, belelássanak más karok és szakok életébe.

Cimkék: HírekSZTE
2011. július 22.

A felvételi ponthatárok a felvi.hu oldalán tekinthetők meg.

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.