SZTE BTK 2013. június

2013. június 25.

a Bölcsészettudományi Karhoz tartozó épületek nyitva tartásáról 2013. július 1-jétől

Cimkék: portanyitva tartás
2013. június 25.

Az új vallási mozgalmakhoz kötődő fiatalokkal készített interjúkra alapozva írt könyvet Szenes Márta. A pszichológus, az SZTE Életvezetési Tanácsadó szakmai vezetője a személyiség és a vallás kapcsolatáról is elemzést ad új könyvében, mellyel a kérdésre válaszol: Odú vagy kelepce?

2013. június 20.

Június 27-ével megkezdődnek a diplomaosztók a Szegedi Tudományegyetemen. A tizenkét kar összesen több mint húsz eseményen adja át okleveleit a végzősöknek.

2013. június 17.
2013. június 13.

Maria Assunta Accili szeretne minél több szakembert megismerni, aki az olasz-magyar kapcsolatok kialakításán, elmélyítésén fáradozik. Az olasz nagykövet Szegedre is ellátogatott, járt a Rektori Hivatalban és a Bölcsészettudományi Kar Olasz Tanszékén is.

2013. június 11.

Kutatási és oktatási keretmegállapodás született a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara és a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Központja között.

2013. június 10.

A következő esztendők során bővülhet a hallgatói csereprogram rendszere Magyarország és Kína, Sanghaj és Szeged között.

2013. június 06.

Nurbakh Rustemov, a Kazah Köztársaság nagykövete látogatást tett a Szegedi Tudományegyetemen.

2013. június 03.

Transzregionális konferenciába kapcsolódott az SZTE Angol Tanszéke által ötödik alkalommal megrendezett ikonológiai tudományos tanácskozás, melyre május 29. és 31. között került sor.

2013. június 01.

A Stúdióbeszélgetések című magazin új összeállítása az egyetemi sajtó jubileumi ünnepségeinek keresztmetszetét adja. A műsort SZTE Médiacentrum megbízásából az SZTEtv BTK TV stúdiója készítette,

2013. május 31.

Meghosszabbította a határidőt a Balassi Intézet: a Campus Hungary program újabb ösztöndíjas felhívására 2013. június 5-ig lehet pályázni. Első helyen végzett a Szegedi Tudományegyetem a Campus Hungary ösztöndíjra eddig benyújtott és támogatott pályázatok száma alapján is.

2013. május 30.

A 84. Ünnepi Könyvhét és a 12. Gyermekkönyvnapok rendezvénysorozat kiemelt helyszíne volt Szeged. Az olvasást népszerűsítő rendezvényekről, a Szegedi Egyetemi Kiadó programjairól az SZTE Médiacentruma tudósított.

2013. május 23.

Neves külföldi professzorok is érkeznek a Szegedi Tudományegyetemen május 29–31. között rendezendő ikonológiai konferenciára – a programban Janice Misurell-Mitchell amerikai zeneszerző, énekes és fuvolaművész fellépése is szerepel.