Friss hírek

2018. január 09.

A NKFI Hivatal által 2018-ra meghirdetett alapkutatási témapályázatok (Kutatási témapályázat – K_18, Fiatal Kutatók által kezdeményezett kutatási témapályázat – FK_18, a Nemzetközi együttműködésen alapuló kutatói témapályázatok -– NN_18, ANN_18, SNN_18), valamint a Posztdoktori kiválósági pályázat – PD_18 felhívás

Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hírdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködések támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra.
2018. január 04.

Szociológiai különszámmal, angol nyelvű cikkekkel jelentkezett a Szegedi Tudományegyetemhez kötődő Belvedere Meridionale folyóirat 2017. évet záró száma.

2017. december 05.

2017 szeptemberében aranydiplomát vett át A. Sajti Enikő a Bölcsészettudományi Kar professor emeritája. A professzor asszony ezer szállal kötődik a BTK-hoz, hiszen nemcsak itt diplomázott, hanem a szerelmet is itt találta meg. Itt lett belőle a Balkán, Jugoszlávia, a délvidéki magyar kisebbség 20. századi történetének nemzetközileg is ismert és elismert kutatója. Volt tanszékvezető, oktatási dékánhelyettes, a történettudományi doktori iskola törzstagja, több bizottság tagja, alelnöke. Tanszékével, az Újkori Egyetemes Történeti és Mediterrán Tanulmányok Tanszékének munkatársaival ma is szoros a kapcsolata.

2017. december 03.

Európa válságai Shakespeare korában és napjainkban

2017. október 10.

Karunk egyetemi tanára, a Középkori Egyetemes Történet és az Altajisztika Tanszék vezetője, Prof. Dr. Zimonyi István nemrégiben érkezett haza Sanghajból, ahol több előadást is tartott, valamint tárgyalásokat folytatott a VII. Medieval Nomads konferencia kapcsán.

2017. október 06.
2017. szeptember 22.
2017. szeptember 14.

Az SZTE Bölcsészettudományi Kara 2017. szeptember 23-án szombaton de. 10:30 órai kezdettel rendezi meg díszdiploma-átadási ünnepségét

2017. szeptember 12.

A Klasszika - Filológia és Neolatin Tanszék előadássorozata, minden kedden 17 órakor.

2017. szeptember 05.
Prof. Dr. Gyenge Zoltán dékán és Dr. Sándor Klára általános dékánhelyettes sajtótájékoztatója, 2017.szeptember 4.