Friss hírek

2017. február 23.

Idén tavasszal is indul az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogram, amelyre szeptember 27-ig lehet jelentkezni. A mentorprogram egy 4 hónapig tartó időszak - 2017. március 1- 2017. július 1. között- melynek keretein belül a résztvevő hallgatók volt SZTE-s szakemberekkel konzultálhatnak.

2017. február 13.
2017. január 31.

Az SZTE BTK televíziós magazinja 2017. évi első adásában azt járja körbe, miért érdemes Szegedre és a Bölcsészettudományi Karra jönni tanulni. Persze azért ezenkívül belefért egy kis elmélkedés a wikipédiáról, új rovatot indítottunk SminkmaSZTEr címmel és megnéztük, mit csinált három régészhallgató Kínában.

2017. január 16.
2017. január 11-én, 100 éves korában elhunyt a szegedi bölcsészkar latin-ógörög tanári, majd görög irodalom és filozófia szakos öregdiákja.
2016. december 14.

Az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem és a MAZSIHISZ pályázatot hirdet a bölcsészettudományi karok hallgatóinak számára. A pályázat célja olyan egyetemi hallgatók tudományos munkájának elismerése és további kutatásainak bátorítása, akik zsidó történelemmel, kultúrával szeretnének foglalkozni. A pályázaton alapképzésben, mesterképzésben, egységes osztatlan képzésben és doktori képzésben tanuló hallgatók egyaránt részt vehetnek.

2017. január 13.

A bölcsészkar két gyakornoki helyet hirdet a 2017/tavaszi félévben az SZTE Karrier Iroda Alternatív Gyakornoki Promgramjának keretében.

2015. augusztus 27.

Immár magyarul is hozzáférhetőek a közvetlen brüsszeli pályázati forrásokról szóló aktuális információk jól áttekinthető, szerkesztett formában. A folyamatosan frissülő anyagok között megtalálhatóak mind az intézményeknek szóló kiírások, mind pedig az egyéni kutatói pályázatok tematikus bontásban.

Friss hírek
2017. február 13.