Friss hírek

2017. május 12.

2017 őszén új kurzus indul a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán a vállalkozói lét ösztönzésére, valamint hallgatói ötletek megvalósításának elősegítésére.

2017. május 16.
2017. május 15.

2017 májusában is pályázhatnak felsőéves hallgatók a 2017/18-as tanév kollégiumi férőhelyeire. Ennek kapcsán szeretnénk a Bölcsészettudományi Kar hallgatóinak bemutatni az SZTE Móra Ferenc Szakkollégiumot, és felhívni figyelmeteket a kollégiumi jelentkezés módjára. Jelentkezési határidő: május 26. (MODULO)

2017. április 26.

A Petőfi Irodalmi Múzeum DigiPhil (digiphil.hu) projektje komplex képzési és gyakornoki programot hirdet (lehetőleg pályakezdő) bölcsészek számára, heti 40 órában.

2017. április 20.

Bár a héten szünet van, de a SzemeSZTEr stábja nem pihent és új adással jelentkezik. Áprilisi félóránkban szó lesz arról a különleges magyaróra sorozatról, amit a Magyar Irodalmi és Nyelvi Intézet kezdeményezett. Megnéztük, hogyan énekelnek, táncolnak és varázsolnak a kommunikáció szakos hallgatók, benéztünk egy Evita előadásra és megismertük Tudjukki birodalmát. Az édességek kedvelőinek szegedi süti-séta beszámolónkat ajánljuk.

2017. április 03.

Mély aggodalommal követtük az elmúlt napokban az Emberi Erőforrások Miniszterének a felsőoktatás törvényi szabályozásának módosítására irányuló javaslatát. Fenntartva, hogy a javaslat lényegi motivációja és célja egyéb, jelenleg nem világos kérdéseket is érinthet, ez úton fejezzük ki azon hitünket, hogy kizárólag olyan felsőoktatás-politika lehet Magyarország számára eredményes, mely fokozza a kiváló intézmények kiválóságát, lehetőséget nyújt a tudás

fejlesztésére, a tudás átadására.

2017. április 03.

Jól beszélsz németül és szeretnél nemzetközi környezetben dolgozni akár azonnali kezdéssel?
Van heti min. 20 órád és tudnád vállalni a hétvégi munkavégzést is?
Ha az előző két kérdésre a válaszod IGEN, ne habozz, jelentkezz a TRANSCOM Hungary ügyfélszolgálatos csapatába!

2017. március 30.

Két első helyet és egy különdíjat szereztek az SZTE BTK pszichológusai az OTDK Testnevelési és Sporttudományi Szekciójában.

2015. augusztus 27.

Immár magyarul is hozzáférhetőek a közvetlen brüsszeli pályázati forrásokról szóló aktuális információk jól áttekinthető, szerkesztett formában. A folyamatosan frissülő anyagok között megtalálhatóak mind az intézményeknek szóló kiírások, mind pedig az egyéni kutatói pályázatok tematikus bontásban.

Sikeres vállalkozók ösztönzik és mentorálják az egyetemi hallgatókat ötleteik megvalósításában