Friss hírek

2017. április 20.

Bár a héten szünet van, de a SzemeSZTEr stábja nem pihent és új adással jelentkezik. Áprilisi félóránkban szó lesz arról a különleges magyaróra sorozatról, amit a Magyar Irodalmi és Nyelvi Intézet kezdeményezett. Megnéztük, hogyan énekelnek, táncolnak és varázsolnak a kommunikáció szakos hallgatók, benéztünk egy Evita előadásra és megismertük Tudjukki birodalmát. Az édességek kedvelőinek szegedi süti-séta beszámolónkat ajánljuk.

2017. április 03.

Mély aggodalommal követtük az elmúlt napokban az Emberi Erőforrások Miniszterének a felsőoktatás törvényi szabályozásának módosítására irányuló javaslatát. Fenntartva, hogy a javaslat lényegi motivációja és célja egyéb, jelenleg nem világos kérdéseket is érinthet, ez úton fejezzük ki azon hitünket, hogy kizárólag olyan felsőoktatás-politika lehet Magyarország számára eredményes, mely fokozza a kiváló intézmények kiválóságát, lehetőséget nyújt a tudás

fejlesztésére, a tudás átadására.

2017. április 03.

Jól beszélsz németül és szeretnél nemzetközi környezetben dolgozni akár azonnali kezdéssel?
Van heti min. 20 órád és tudnád vállalni a hétvégi munkavégzést is?
Ha az előző két kérdésre a válaszod IGEN, ne habozz, jelentkezz a TRANSCOM Hungary ügyfélszolgálatos csapatába!

2017. március 30.

Két első helyet és egy különdíjat szereztek az SZTE BTK pszichológusai az OTDK Testnevelési és Sporttudományi Szekciójában.

2017. március 30.

A Szegedi Tudományegyetem Tehetségpontja és az SZTE Bölcsészettudományi Kara szeretettel vár minden érdeklődőt „Prezentációs technikák 2017” elnevezésű versenyére, melynek helyszíne és időpontja: Kari Konferenciaterem, 2017. április 4. 9.00 óra

2017. március 27.

Az idei félév harmadik adása sokfelé viszi el nézőit. Megnéztük például, hogyan fogadták a Momentum Mozgalmat Szegeden, ott voltunk a Szegedi Egyetemi Színház új előadásának próbáján. Már a darab címe is igen ígéretes! Elbúcsúztattuk a telet a ZMK-val közös jeges esten. Két sport szakkommentátor titkai is igyekeztük kifürkészni és még egy alváskutatós témát is feldolgoztunk.

2017. március 13.

Az Emberi Erőforrások Minisztere hátrányos helyzetű (elsősorban roma) fiatalok számára, média témában alkotói támogatásra pályázati felhívást tesz közzé.

2017. március 03.
Idén a Magyar Tudományos Akadémiával karöltve a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológia és Bionikai Karán kerül megrendezésre a Falling Walls Lab Budapest, amelyre várjuk fiatal kiváló kutatók, vállalkozók és szakemberek jelentkezését. Minden résztvevőnek pontosan 3 perc áll majd rendelkezésére, hogy bemutassa kutatómunkáját, üzleti modelljét, innovatívprojektjét vagy ötletét, mellyel egy világunkat érintő problémára keresi a választ.
2017. február 22.

A Szegedi Tudományegyetem Tudományos és Innovációs Rektorhelyettese a 184/2015. számú Szenátusi Határozat alapján pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Innovációs díj elnyerésére.

2017. március 01.

Az SZTE BTK új televíziós magazinja a könnyedebb és a komolyabb témák egyensúlyára épül. Éppúgy szól a 13. Bölcsészbálról vagy a Red Weddung Partyról, mint a Neptunra való átállás vélt vagy valós veszélyeiről, vagy éppen a hozzánk érkező külföldi hallgatók elvárásairól.

2017. február 23.

Március 3-ig még jelentkezhetsz az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjára. A program egy 4 hónapig tartó időszak - 2017. március 1- 2017. július 1. között- melynek keretein belül a résztvevő hallgatók volt SZTE-s szakemberekkel konzultálhatnak.

2015. augusztus 27.

Immár magyarul is hozzáférhetőek a közvetlen brüsszeli pályázati forrásokról szóló aktuális információk jól áttekinthető, szerkesztett formában. A folyamatosan frissülő anyagok között megtalálhatóak mind az intézményeknek szóló kiírások, mind pedig az egyéni kutatói pályázatok tematikus bontásban.