SZTE BTK 2011. június

2011. június 29.
2011. június 24.

Idén a Szegedi Tudományegyetemen tartották a magyar EU-elnökség hivatalos rendezvényeként az Euro-Mediterrán Kutatási Együttműködési Monitoring Bizottság (MoCo) 15. ülését. A tanácskozáson 20 ország – az Európai Unió és a Mediterrán Unió tagországainak – vezető szakértői vettek részt.

2011. június 06.

1581. május 12-én Báthory István erdélyi fejedelem egyetemalapító oklevelet adott ki, ennek nyomán megszületett a kolozsvári universitas, melyet a szenátus 2007. évi döntése értelmében az SZTE szellemi-kulturális elődjének tekintünk. A 430. születésnapot kétnapos, színes programsorozattal köszöntötték Szegeden.

Bár a héten szünet van, de a SzemeSZTEr stábja nem pihent és új adással jelentkezik. Áprilisi félóránkban szó lesz arról a különleges magyaróra sorozatról, amit a Magyar Irodalmi és Nyelvi Intézet kezdeményezett. Megnéztük, hogyan énekelnek, táncolnak és varázsolnak a kommunikáció szakos hallgatók, benéztünk egy Evita előadásra és megismertük Tudjukki birodalmát. Az édességek kedvelőinek szegedi süti-séta beszámolónkat ajánljuk.