jun11hir

A BTK tanszékei az MTA kutatói partnerei lettek

Kutatási és oktatási keretmegállapodás született a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara és a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Központja között.

A megállapodás előzménye a bölcsészkar Magyar és Egyetemes Középkori Történeti, Altajisztika és Régészeti Tanszékeivel létesített korábbi tudományos együttműködés, melynek keretében könyvkiadás és medievisztikai kutatócsoport jött létre. A szakmai-tudományos együttműködés a jövőben ki fog terjedni közös könyvsorozat kiadására, tervásatások szervezésére, konferenciák megrendezésére.

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.