Sikeresen szerepeltek az SZTE bölcsész hallgatói az OTDK Társadalomtudományi Szekciójában

A XXXIII. OTDK Társadalomtudományi Szekciójának 2015. március 30. és április 1. között a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara adott otthont Budapesten. Az SZTE bölcsészei 4 díjat hoztak haza.

A megmérettetés, a XXXIII. OTDK Társadalomtudományi Szekció díjátadójáról négy díjjal tértek haza a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar hallgatói.

Kiemelkedő első helyezést ért el munkájával Fodor István a nemzetközi tanulmányok tagozatban. Témavezetője dr. Szilárdi Réka egyetemi adjunktus. Szintén első helyezett Berényi Csaba a filmtudomány tagozatban. Témavezetője dr. Török Ervin egyetemi adjunktus.

Filozófia tagozatban második helyezést ért el Szabó Ferenc, témavezetője dr. Czeglédi András egyetemi adjunktus. Különdíjas Vázsonyi Csilla művelődéstörténet és –elmélet, valamint tudomány- és technikatörténet tagozatban. Témavezetője dr. Sándor Klára egyetemi docens.

*

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara 3 millió 479 ezer forint támogatást nyert az NTP-OTDKR-14 kódszámú tehetséggondozó pályázat keretében. A támogatást a XXXII. OTDK-n részt vevő hallgatók nevezési és részvételi díjainak fedezésére fordították.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának diákkörei 1.1 millió forint támogatást nyertek az NTP-TDK-13 kódszámú tehetséggondozó pályázat keretében. A pályázatban tervezett tevékenységek (kiadványok, hallgatói kutatás, tudományos ülések, tanácskozások) megvalósításával a kari tudományos diákköri munkában résztvevő tehetséges hallgatók munkáját igyekeznek segíteni.

SZTEinfo

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)