Pukánszky professzor gordonkázik

Az SZTE Őszi Kluturális Fesztiváljának egyik kiemelkedő programja Pukánszky Béla professzor és Dombiné Kemény Erzsébet közös koncertje 2014. október 28-án 18 órától.

„Pukánszky Béla (gordonka) és Dombiné Kemény Erzsébet (zongora) hangversenye”. Így harangozza be az SZTE Őszi Kulturális Fesztivál programfüzete azt a különleges koncertet, amelyet 2014. október 28-án (kedden) 18 órától rendeznek az SZTE Rektori Hivatal dísztermében (Szeged, Dugonics tér 13.).

Egyetemi oktató dr. Dombiné dr. Kemény Erzsébet és dr. Pukánszky Béla professzor is a Szegedi Tudományegyetemen. Első diplomájukat mindketten a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola szegedi tagozatán szerezték. Évtizedek óta alkotnak szonáta-párost. Főleg barokk és romantikus műveket tűznek műsorukra.

A 2014. október 28-i koncert műsorán Georg Friedrich Händel: g-moll szonáta HWV 287 (J. W. Slatter átirata); Grave, 2. Allegro, 3. Largo, 4. Allegro; Johann Sebastian Bach: Arioso BWV 1056/II; Antonio Vivaldi: e-moll szonáta (Luigi Dallapiccola átirata); Kodály Zoltán: Adagio (1906); Max Bruch: Kol Nidrei Op. 47 zeneműve szerepel.

Minden zenebarátot szeretettel várnak a különleges zenei estre.

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.