Pukánszky professzor gordonkázik

Az SZTE Őszi Kluturális Fesztiváljának egyik kiemelkedő programja Pukánszky Béla professzor és Dombiné Kemény Erzsébet közös koncertje 2014. október 28-án 18 órától.

„Pukánszky Béla (gordonka) és Dombiné Kemény Erzsébet (zongora) hangversenye”. Így harangozza be az SZTE Őszi Kulturális Fesztivál programfüzete azt a különleges koncertet, amelyet 2014. október 28-án (kedden) 18 órától rendeznek az SZTE Rektori Hivatal dísztermében (Szeged, Dugonics tér 13.).

Egyetemi oktató dr. Dombiné dr. Kemény Erzsébet és dr. Pukánszky Béla professzor is a Szegedi Tudományegyetemen. Első diplomájukat mindketten a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola szegedi tagozatán szerezték. Évtizedek óta alkotnak szonáta-párost. Főleg barokk és romantikus műveket tűznek műsorukra.

A 2014. október 28-i koncert műsorán Georg Friedrich Händel: g-moll szonáta HWV 287 (J. W. Slatter átirata); Grave, 2. Allegro, 3. Largo, 4. Allegro; Johann Sebastian Bach: Arioso BWV 1056/II; Antonio Vivaldi: e-moll szonáta (Luigi Dallapiccola átirata); Kodály Zoltán: Adagio (1906); Max Bruch: Kol Nidrei Op. 47 zeneműve szerepel.

Minden zenebarátot szeretettel várnak a különleges zenei estre.

SZTEinfo

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)