Ismét Katalán Kulturális Nap az SZTE-n

2014. november 21-én az SZTE Hispanisztika Tanszék és a Llull Intézet megrendezi a VI. Katalán Kulturális Napot. Az előadások a József Attila Tanulmányi és Információs Központ (Szeged, Ady tér 10.) videokonferencia termében lesznek.

Részletes program:

10.00-kor kezdődik a megnyitó: Medveczky Iván főosztályvezető, Külgazdasági és Külügyminisztérium; Gálffy Kolos főosztályvezető, Emberi Erőforrások Minisztériuma.

10.15-től 12.00-ig előadások következnek: Agustí Alcoberro, egyetemi tanár, Universitat de Barcelona: Katalónia és a spanyol örökösödési háború; Berta Tibor, egyetemi docens, Szegedi Tudományegyetem: A katalán nyelv helyzete a XVIII. században; Anderle Ádám, professor emeritus, Szegedi Tudományegyetem: Katalán szám-űzöttek a spanyol örökösödési háború után: Új-Barcelona megalapításának kísérlete.

12.00-től 12.30-ig kiállításmegnyitót tartanak: Keveházi Katalin főigazgató és Batóné Kaczúr Ágnes szakreferens, Szegedi Tudományegyetem, Klebelsberg Könyvtár: Katalán könyvek a Klebelsberg Könyvtár hispanisztika különgyűjteményéből.

SZTEinfo

Kiemelt_Urhatnam

Az „elithez” akar felzárkózni, a hiányzó műveltséget is pénzen akarja megvásárolni Jourdain, az „úrhatnám polgár”. Moliére 347 éves komédiájában fellép az SZTE két oktatója is. A Szegedi Szabadtéri Játékok kisszínpadán, a Kálvária sugárúti bibliotéka udvarán tartott próbán jártunk.