„Ez is tehetséggondozás!” –vándorkonferencia Szegeden

A MATEHETSZ Tehetséghidak Projektiroda és az SZTE Tehetségpont szervezésében 2014. november 29-én 10–15 óra között a Szent-Györgyi Albert Agóra ad otthont a II. „Ez is tehetséggondozás!” vándorkonferenciának.

A konferencia hozzá kíván járulni ahhoz, hogy a tehetségfejlesztéssel foglalkozó szervezetek között kialakuljon és megerősödjön egy folyamatos párbeszéd a tehetségsegítés legújabb elméleteiről, módszereiről, tapasztalatairól. Célja, hogy közös gondolkodásra mozgósítsa a tehetséggondozással foglalkozó szakembereket, szakmai műhelyeket. A konferencia résztvevőit 10 órakor Havass Miklós, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács alapító tagja és Bajor Péter, a MATEHETSZ ügyvezető elnöke köszönti, majd Badó Attila egyetemi tanár, az SZTE Tehetségpont vezetője mutatja be a Szegedi Tudományegyetem Tehetségpontját. A nagyszabású rendezvényen előadást tart Péter-Szarka Szilvia, a Debreceni Egyetem Pszichológiai Intézet Pedagógiai Pszichológia Tanszék egyetemi adjunktusa, Révész György, a Pécsi Tudományegyetem Általános és Evolúciós Pszichológia Tanszék habilitált egyetemi docense és Molnár Gyöngyvér, a Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Intézet egyetemi docense. A konferencia a hátrányos helyzetű fiatalok tehetséggondozásának elméleti problémáit taglaló kerekasztal-beszélgetéssel zárul.

A II. Ez is tehetséggondozás! vándorkonferenciát a MATEHETSZ szervezi a TÁMOP-3.4.5-12-2012-0001 „Tehetséghidak Program” című kiemelt projekt forrásainak felhasználásával. A pályázati támogatásnak köszönhetően a részvétel ingyenes.

Jelentkezni az alábbi felületen lehet 2014. november 20-án éjfélig.

A részletes program itt olvasható.

SZTEinfo

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)