Egészségnapot tart a Szegedi Pszichológia Intézet Klinikai Tanszéke

Gyógyítók egészsége címmel egészségnapot és konferenciát szervez a Szegedi Pszichológia Intézet Klinikai Tanszéke 2014. április 4-én. A rendezvényen a segítő hivatású szakemberek egészségi állapotáról és az egészségmegőrzés lehetőségeiről tartanak előadásokat a témával foglalkozó, kiemelkedő hazai és külföldi kutatók. A konferencia fő előadója John Launer, a londoni Tavistock Intézet munkatársa lesz.

Gyógyítók egészsége címmel egészségnapot és konferenciát szervez a Szegedi Pszichológia Intézet Klinikai Tanszéke 2014. április 4-én. A rendezvényt a TÁMOP 6.1.2-11/1-2012-1003 számú programban valósítják meg. A segítő hivatású szakemberek egészségi állapotáról és az egészségmegőrzés lehetőségeiről tartanak előadásokat a témával foglalkozó, kiemelkedő hazai és külföldi kutatók. A konferencia fő előadója John Launer, a londoni Tavistock Intézet munkatársa lesz. A rendezvény nyitott, a szakemberek mellett egyetemi hallgatókat és érdeklődő laikusokat is szeretettel várnak. A program orvosok és klinikai szakpszichológusok számára akkreditált. Az egészségnapon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztráció szükséges a rendezvény Facebook-oldalán:

Az érdeklődők ugyanitt olvashatnak részletes leírásokat az egyes előadásokról és a műhelyekről.

A rendezvény részletes programja, előadások:

10:00-10:30: Barabás Katalin, SZTE Magatartástudományi Intézet: És rajtunk ki segít? A segítségkérés nehézségei és lehetőségei az egészségügyben

10:30-11:30: John Launer, Tavistock Institute, London, U.K.: Conversations inviting change: using narrative medicine to support health professionals

11:30-11:50: Kávészünet

11:50-12:30: Fülöp Emőke, Semmelweis Egyetem, Alkalmazott Pszichológia Tanszék: Egészség és érzelemszabályozás a gyógyító munkában

12:30-13:00: Győrffy Zsuzsa, Semmelweis Egyetem, Magatartástudományi Intézet: Hogy vannak az orvosnők? Orvosnői egészség és életminőség Magyarországon

13:00-14:00: Ebéd

14:00-15:30: Kerekasztal a szupervízióról. Résztvevők: Horváth Éva, szupervíziós Centrum, Szeged; Hoyer Mária, Semmelweis Egyetem, Alkalmazott Pszichológia Tanszék; Lisznyai Sándor, ELTE, Pszichológiai Intézet; Moderátor: Csabai Márta, SZTE Pszichológiai Intézet

15:30-15:50: Kávészünet

15:50-16:20: Csabai Márta, SZTE Pszichológiai Intézet: Támogató csoportok gyógyító szakembereknek. Egy regionális program tapasztalatai

16:20-17:30: Könyvbemutató

17:30-18:00: Konferenciazárás, részvételi pontszámok regisztrálása

Műhelyek:

12:00-13:00: Fusion Vital: Fiziológiai méréseken alapuló stresszkezelés (Vezeti: Vada Gergely, Fusion Vital, Budapest)

13:30-15:00: „Akvárium” Bálint-csoport (Vezeti: Dobó Katalin, Magyarországi Bálint Mihály Pszichoszomatikus Társaság)

15:00-16:30: Veszteség- és gyászfeldolgozás a gyógyító munkában (Vezeti: Varga Hedvig, SZTE Pszichológiai Intézet)

16:30-18:15: „Amikor Nietzsche sírt” – A segítő krízise és a kölcsönös analízis labirintusai (Vezeti: Kőváry Zoltán, SZTE Pszichológiai Intézet)

Az egészségnap és konferencia helyszín a Szegedi Akadémiai Bizottság székháza (Szeged, Somogyi u. 7.). Főszervezők: SZTE Pszichológiai Intézet és SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ.

Az egészségnap plakátja itt elérhető.

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.