SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

Mától megváltozik a bölcsészkar neve

Az SZTE BTK Kari Tanácsának és az SZTE Szenátusának döntése értelmében 2018. augusztus 1-től megváltozik az SZTE BTK neve: mától Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karnak hívják. A névváltoztatás szimbolikus jelentőségű: azt jelezzük vele, hogy a Kar arculatát meghatározó humán képzések mellett ugyanennyire fontos és színvonalas a nálunk folyó társadalomtudományi kutatás és képzés – igen jelentős hallgatói létszámmal. A Kar rövidítése továbbra is BTK, angol neve Faculty of Humanities and Social Sciences.

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.