Prof. J. Nagy Lászlót, az SZTE BTK történész professor emeritusát Ibn Khaldun-díjjal tüntették ki

Gratulálunk Prof. J.Nagy László professor Úrnak!

Ibn Khaldún (1332. május 27. Tunisz – 1406. március 17. Kairó) elismerten az egyik legnagyobb arab történész. Tunéziában a róla elnevezett díj az egyik legrangosabb díj, amelyet évente adnak át. Prof J. Nagy László az SZTE BTK professor emeritusa 2017. november 10-én vette át e díjat a Mediterráneum történelmének tanulmányozása és kutatása területén elért nemzetközi téren is kiemelkedő eredményeinek elismeréseképp.

Invitation_PRIX_IBN_KHALDUN_2017-001-001

További információk: http://www.webdo.tn/2017/11/09/six-laureats-prix-ibn-khaldoun-2017/

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.