Elhunyt Komlóssy Ákos, az SZTE BTK Neveléstudományi Intézetének volt oktatója

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Neveléstudományi Intézete mély megrendüléssel tudatja, hogy az intézet egykori oktatója, Komlóssy Ákos 2015. október 8-án, életének 70. évében hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt.

Komlossy_Akos

Komlóssy Ákos 1945-ben született Ózdon. Középiskolai tanulmányait Dunaújvárosban végezte. 1969-ben szerzett magyar-történelem szakos középiskolai tanári diplomát a József Attila Tudományegyetemen. A Pedagógiai Tanszék oktatójaként elsősorban neveléselméleti és nevelésszociológiai, majd tantervelméleti kérdések foglalkoztatták. 2004-től a Dunaújvárosi Főiskola oktatója volt, fontos szerepet játszott a mérnöktanár-képzés alapításában és akkreditációjában.

Temetésére 2015. október 22-én került sor a Dunaújvárosi temetőben. Emlékét kegyelettel megőrizzük.

Csapó Benő, intézetvezető egyetmi tanár

Neveléstuományi Intézet

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)