Elhunyt Komlóssy Ákos, az SZTE BTK Neveléstudományi Intézetének volt oktatója

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Neveléstudományi Intézete mély megrendüléssel tudatja, hogy az intézet egykori oktatója, Komlóssy Ákos 2015. október 8-án, életének 70. évében hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt.

Komlossy_Akos

Komlóssy Ákos 1945-ben született Ózdon. Középiskolai tanulmányait Dunaújvárosban végezte. 1969-ben szerzett magyar-történelem szakos középiskolai tanári diplomát a József Attila Tudományegyetemen. A Pedagógiai Tanszék oktatójaként elsősorban neveléselméleti és nevelésszociológiai, majd tantervelméleti kérdések foglalkoztatták. 2004-től a Dunaújvárosi Főiskola oktatója volt, fontos szerepet játszott a mérnöktanár-képzés alapításában és akkreditációjában.

Temetésére 2015. október 22-én került sor a Dunaújvárosi temetőben. Emlékét kegyelettel megőrizzük.

Csapó Benő, intézetvezető egyetmi tanár

Neveléstuományi Intézet

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.