Dr. Duró Lajos

Elhunyt Dr. Duró Lajos, nyugalmazott egyetemi docens

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara mély fájdalommal tudatja, hogy Dr. Duró Lajos nyugalmazott egyetemi docens, a Pszichológia Tanszék alapítója, 20 éven át vezetője, életének 87. évében 2015. július 23-án elhunyt.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara

mély fájdalommal tudatja, hogy

Dr. Duró Lajos

nyugalmazott egyetemi docens, a Pszichológia Tanszék alapítója, 20 éven át vezetője, életének 87. évében 2015. július 23-án elhunyt. Dr. Duró Lajosban a Bölcsészettudományi Kar haláláig elkötelezett, megbecsült munkatársát veszítette el.

Hamvasztás utáni búcsúztatása 2015. augusztus 7-én 13 órakor lesz a Szeged – Alsóvárosi temető kápolnájában.

Emlékét kegyelettel megőrizzük.

Requiescat in pace.

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.