Design- és művészetmenedzsment


Törzsképzés

A Design- és művészetmenedzsment mesterképzési szak célja, hogy a hallgatók elsajátítsák a művészetmenedzsment és a design elméletét és gyakorlatát. A képzésen végzettek otthonosan mozognak majd a hazai és nemzetközi művészeti szcénában, valamint olyan gazdasági ismereteket sajátítanak el, amelyek képessé teszik őket a művészeti és a kreatív iparágak területein a kulturális intézmények menedzsmenttel kapcsolatos feladatainak ellátására, menedzsment-stratégiák kiépítésére és koordinálására. Ezen kívül elláthatják alkotóművészek szakmai képviseletét is. Az oktatás a művészet- és gazdaságelméleti ismeretek mellett erősen gyakorlatorientált. A képzés részét képezi egy féléves szakmai gyakorlat olyan kulturális intézményekben, for- és nonprofit gyakorló helyeken, amelyekkel a képzőhely együttműködésben áll. Ilyenek a Budapest Galéria, a pécsi Janus Pannonius Múzeum, a kecskeméti Katona József Múzeum, a debreceni MODEM–Modern és Kortárs Művészeti Központ, továbbá a dél-alföldi helyi intézmények, a szegedi Móra Ferenc Múzeum, a SZÓ-TÉR Egyesület (Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál), a MASZK és a Szegedi Szabadtéri Játékok, valamint a REÖK–Regionális Összművészeti Központ. A kutatás iránt elkötelezett hallgatóink a szak elvégzése után az SZTE Filozófia Doktori Iskola Esztétika és művészetfilozófia alprogramján doktori tanulmányokat folytathatnak.




Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_39

Az SZTE BTK-n 2024. július 6-án tartjuk a nyári diplomaosztót, amelyen több száz diák és hozzátartozóik vesznek majd részt. A februári eseményen egyik hallgatónknak már lehetősége volt a bemutatkozásra, és a pozitív visszajelzések tükrében ezt a hagyományt szeretnénk is folytatni: hogy egy BTK-s hallgató, oktató vagy dolgozó előadásával búcsúztassuk el a diplomájukat megszerző diákokat!


Ha tehetséges vagy valamiben és szívesen megmutatnád ezt egy több száz fős közönség előtt, olvasd el a részleteket, és jelentkezz június 9-ig!