Az észt történelem képekben a BTK-n

DSCN0713A tradicionális, országos szintű Észt Hétre idén április 4-e és 6-a között kerül sor Szegeden, melyet az Észt Intézet és a Grand Café mellett a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Finnugor Nyelvtudományi Tanszéke is szervez. Az Észt Hét nyitóprogramjának helyszíne a BTK főépületének 2. emeleti folyosója (Egyetem utca 2.), és az Észtország története képekben c. kiállítás 2018. március 21-e óta tekinthető meg. Az Észt Intézet tárlatát, melyet az Észt Köztársaság kikiáltásának 100. évfordulójának a tiszteletére rendeztek, Sipőcz Katalin tanszékvezető docens és Eda Pomozi észt lektor nyitotta meg. A kiállítás – mely április 12-éig lesz látható – fotók és képi dokumentumokon keresztül mutatja be, hogyan lett Észtország a technológia, a gazdaság és a kultúra területén az egyik leggyorsabban fejlődő európai állam.

DSCN0708DSCN0743

További információ: www.esztorszag.hu

Az Észt Hét programja:

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)