A Visegrádi Alap 2016. évi pályázatai - kis- és standard projektek támogatására

Határidők:

Kis (6 hónap futamidejű) projektek esetében: 2016. március 1., június 1., szeptember 1., december 1.

Standard (12 hónap futamidejű) projektek esetében: 2016. március 15., szeptember 15.

A TÁMOGATÁS CÉLJA ÉS TARTALMA

A közép-európai együttműködés céljából létrehozott Visegrádi Csoport országai - Magyarország, Csehország, Lengyelország és Szlovákia - által működtetett Nemzetközi Visegrádi Alap célja, hogy elősegítse elsősorban a visegrádi országok közötti szorosabb együttműködést a kultúra, a versenyképesség fejlesztése terén egyéni vagy közös kulturális és tudományos rendezvények támogatásával, az oktatás és a diákcserék előmozdításával, a kölcsönös turizmus fejlesztésével, a határon átnyúló együttműködések, valamint a tagországok civil kezdeményezéseinek és hallgatói mobilitásának támogatásával.

TÁMOGATHATÓ TEVÉKENYSÉGEK

1. kulturális együttműködés

2. tudományos eszmecserék és kutatások

3. oktatás

4. diákcsere

5. határokon átnyúló együttműködés

6. turisztikai promóciók

Bármilyen témával lehet pályázni, amely a visegrádi országok polgárainak és szervezeteinek aktív közreműködésével elősegíti az együttműködést a kultúra, tudomány és kutatás, az oktatás, az ifjúsági csere, a turizmus és a határokon átnyúló kooperáció terén.

A projektben legalább három, visegrádi országból származó szervezetnek kell részt venni.

A pályázatokról bővebb információt a http://visegradfund.org/grants oldalon talál.

Bár a héten szünet van, de a SzemeSZTEr stábja nem pihent és új adással jelentkezik. Áprilisi félóránkban szó lesz arról a különleges magyaróra sorozatról, amit a Magyar Irodalmi és Nyelvi Intézet kezdeményezett. Megnéztük, hogyan énekelnek, táncolnak és varázsolnak a kommunikáció szakos hallgatók, benéztünk egy Evita előadásra és megismertük Tudjukki birodalmát. Az édességek kedvelőinek szegedi süti-séta beszámolónkat ajánljuk.