Szlavisztika - bolgár/szerb/nemzetiségi szerb szakirány BA; szerb és nemzetiségi szerb nyelv és kultúra tanára

Rövid bevezetés a szláv hitvilágba

Időpont: 12:00–12:20

Előadó: Dr. habil. Sarnyai Csaba

Vámpírok, emberevő démonok, epekedő asszonyokat "zaklató" sárkányok éppúgy részei a szláv népi hiedelemvilágnak, mint a rontást küldő boszorkányok, vagy az embereket víz alá rántó víziszellemek. Most húsz perc erejéig - ha nem is személyesen - de kissé közelebbről velük is megismerkedhetnek.

Bolgár villámkurzus

Időpont: 12:30–12:50

Előadó: Dr. Farkas Baráthi Mónika

Ezeket a szakokat/specializációkat ismerheted meg itt jobban: szlavisztika alapszak, szlavisztika – bolgár szakirány

Új, ismeretlen nyelvet tanulni mindig izgalmas! Egy rövid bolgár nyelvkurzust követően a résztvevők le is tesztelhetik frissen megszerzett tudásukat. A legjobbak nyereményben részesülnek.

Szerb írók magyar csizmában

Időpont: 13:00–13:20

Előadó: Dr. Orcsik Roland

Ezeket a szakokat/specializációkat ismerheted meg itt jobban: szlavisztika alapszak, szlavisztika – szerb / nemzetiségi szerb szakirány; szerb és nemzetiségi szerb nyelv és kultúra tanára

Hány magyar író lapul egy szerb író bőröndjében? Hogy fest egy szerb író magyar csizmában? Mindezt megtudhatjátok az előadásból. Kőkemény magyar-szerb irodalomtörténeti boncoláskönyv.

Szerb villámkurzus

Időpont: 13:30–13:50

Előadó: Nikolin-Dukai Lilla

Új, ismeretlen nyelvet tanulni mindig izgalmas! Egy rövid szerb nyelvkurzust követően a résztvevők le is tesztelhetik frissen megszerzett tudásukat. A legjobbak nyereményben részesülnek.

cikk_boritokepek_12

A Magyar Tudományos Akadémia a 2025-ben esedékes 200. „szülinapja” ünnepére készülődik, miközben a 197. közgyűlését is kitüntetésekkel és nyilatkozatokkal tette kivételessé. Az mta.hu májusi hírei között a tudomány szegedi kiválóságairól szóló információkat is kerestünk.