Meddig bővülhet a Marvel-univerzum?

Időpont: 13:00–13:20

Terem: VII. terem (3. emelet, Egyetem u. felőli oldal)

Előadó: Dr. Dunai Tamás egyetemi adjunktus

Ezeket a szakokat/specializációkat ismerheted meg itt jobban: kommunikáció- és médiatudomány BA

A Marvel filmes univerzuma 2008-as indulása óta rendkívül komplexszé vált. Ennek köszönhetően ugyanazokra a felmerülő kérdésekre kell megoldást találnia, amelyekre a cég képregényes szuperhős-univerzumának is állandó jelleggel választ kell adnia: miként tud folyamatosan releváns maradni, hogyan tartható meg a közönsége, valamint miként érhető el egy új közönségcsoport anélkül, hogy szükségessé válna egy új univerzum felépítése. Az órán kortárs médiatudományos keretben tárgyaljuk az egyre összetettebbé váló filmes és képregényes univerzumok jellegzetességeit és fenntarthatósági problémáit.

cikk_boritokepek_12

A Magyar Tudományos Akadémia a 2025-ben esedékes 200. „szülinapja” ünnepére készülődik, miközben a 197. közgyűlését is kitüntetésekkel és nyilatkozatokkal tette kivételessé. Az mta.hu májusi hírei között a tudomány szegedi kiválóságairól szóló információkat is kerestünk.