Gyilkosságokból tanulni? (Avagy mire jó a krimi)

Időpont: 13:30-13:50

Terem: X. terem (földszint, főbejárattól balra)

Előadó: prof. dr. Szilágyi Zsófia

Ezeket a szakokat/specializációkat ismerheted meg itt jobban: magyar BA, osztatlan magyartanár, Kreatív írás specializáció

Miért érdemes krimikről tanulni – azon túl, hogy egy detektívregény szórakoztató és izgalmas, sokat megtudhatunk belőle a korszak társadalmáról, a benne megjelenő valódi vagy alternatív történelemről, de vizsgálhatjuk a szerkezetét, az elbeszélésmódját, a szereplőtípusokat is. Az egyik képzésünk egy kurzusán pedig már évek óta együtt írnak a hallgatók folytatásos, egyetemi krimiket – erről a vállalkozásról is szó esik majd az előadáson.

cikk_boritokepek_12

A Magyar Tudományos Akadémia a 2025-ben esedékes 200. „szülinapja” ünnepére készülődik, miközben a 197. közgyűlését is kitüntetésekkel és nyilatkozatokkal tette kivételessé. Az mta.hu májusi hírei között a tudomány szegedi kiválóságairól szóló információkat is kerestünk.