Anglisztika BA; amerikanisztika specializáció; angol osztatlan tanárszak

Basic Principles in English Language Teaching Methodology

Időpont: 10:30–10:50

Terem: VII. terem - változás, az óra új helyszíne: Sík Sándor Irodalmi Olvasóterem (2. emelet)

Előadó: Dr. Huber Máté

Ezeket a szakokat/specializációkat ismerheted meg itt jobban: angoltanári szak

This introductory ELT methodology session concentrates on basic principles and contemporary tendencies in teaching English as a foreign language. Some of the key issues addressed include the creation of conditions for language learning, lesson design, adaptive lesson delivery, as well as the monitoring and assessment of students’ language development. Drawing on the participants’ own experience as language learners, the theoretical concepts will be illustrated by practical examples.

Hollywood a digitális platform korában

Időpont: 11:00–11:20

Előadó: Dr. Dragon Zoltán

Ezeket a szakokat/specializációkat ismerheted meg itt jobban: anglisztika BA, amerikanisztika specializáció

Hollywood a huszadik század közepére kialakította a játékfilmes elbeszélés sikerreceptjét, futószalagon gyártotta a celluloid álmokat. Az 1970-es évektől azonban sebességet kellett váltania, csak így tudta a lépést tartani a televízió és a házi videó új elbeszélésformáival, és most, a 21. században egészen más kihívásokkal kell szembenéznie. Az előadás azt mutatja be, hogy a filmekben bekövetkezett változások összetett társadalmi, kulturális és gazdasági folyamatok eredményei: bár szórakoztatóipari termékek, valójában magukban hordozzák keletkezésük korának minden aspektusát, egyfajta lenyomatként, önmagukon túlmutató történetként.

All New is Fake News? - How to find Information in the Age of the New Media

Időpont: 11:30–11:50

Terem: VII. terem

Előadó: Dr. Bocsor Péter

Ezeket a szakokat/specializációkat ismerheted meg itt jobban: anglisztika BA

The new media has changed the ways by which we receive information about the world and made everyone a potential newscaster, but it has also made us cautious about how we select and interpret our news sources. The mini lecture will use the media representation of the ongoing war in Ukraine as an illustration of the choices we need to make in order to select credible sources, identify relevant information, and recognize forms of manipulation, such as political propaganda or psychological operations.

Follow the White Rabbit! Alice in Transmedia Wonderland

Időpont: 12:00–12:20

Terem: VII. terem

Előadó: Prof. Kérchy Anna

Ezeket a szakokat/specializációkat ismerheted meg itt jobban: anglisztika BA

Az angol nyelvű előadásból kiderül, Lewis Carroll 19. századi nonszensz mesefantáziái Alice kalandjairól Csodaországban és a tükör túloldalán hogyan figurázzák ki a viktoriánus Anglia szokásait, hiedelmeit, hierarchiáit; és hogy miért találják a regénypárost még mindig feldolgozásra érdemesnek a későbbi generációk. Milyen nyelvfilozófiai üzenetet közvetítenek a nyézsonra járt nyalkás brigyók? Mi rejtőzik a nyúl ürege mélyén a szürrealisták és az okkultisták szerint? Miben más a Fakutya vigyora Disney rajzain, Tim Burton kalandfilmjében, American McGee horror PC játékában és Tom Waits dalaiban? Egyáltalán hogyan lesz Alice-ből posztmodern mém?

cikk_boritokepek_12

A Magyar Tudományos Akadémia a 2025-ben esedékes 200. „szülinapja” ünnepére készülődik, miközben a 197. közgyűlését is kitüntetésekkel és nyilatkozatokkal tette kivételessé. Az mta.hu májusi hírei között a tudomány szegedi kiválóságairól szóló információkat is kerestünk.