Rendezvénynaptár

Rendezvénynaptár RSS
A kolozsvári Ferenc József Tudományegyetem története ( 1872-1921)
Időpont:2018. szeptember 21. 10:00 - 22. 15:00
Helyszín:SZAB Székház, Szeged
Az Egyetemtörténeti Bizottság a Modernkori Magyar Történeti Tanszékkel és a SZAB Magyar Történeti Munkabizottságával karöltve műhelymegbeszélést tart Kolozsvári Babes-Bólyai Egyetem munkatársaival közösen. A műhelymegbeszélésen a készülő monográfia magyarországi, illetve erdélyi szerzői vesznek részt, és számolnak be a kutatások állásáról. A kötet szerkesztését az SZTE Egyetemtörténeti Bizottsága koordinálja.

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.