Rendezvénynaptár

Rendezvénynaptár RSS
A kolozsvári Ferenc József Tudományegyetem története ( 1872-1921)
Időpont:2018. szeptember 21. 10:00 - 22. 15:00
Helyszín:SZAB Székház, Szeged
Az Egyetemtörténeti Bizottság a Modernkori Magyar Történeti Tanszékkel és a SZAB Magyar Történeti Munkabizottságával karöltve műhelymegbeszélést tart Kolozsvári Babes-Bólyai Egyetem munkatársaival közösen. A műhelymegbeszélésen a készülő monográfia magyarországi, illetve erdélyi szerzői vesznek részt, és számolnak be a kutatások állásáról. A kötet szerkesztését az SZTE Egyetemtörténeti Bizottsága koordinálja.

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.