Agrár képzési terület

Az agrár képzési terület alapszakjait a Mérnöki Kar és a Mezőgazdasági Kar kínálja.

A Mezőgazdasági Kar a Dél-Alföld mezőgazdasági központjaként képez agrárszakembereket.


Az alapképzésben a tantervi célkitűzés olyan gyakorlati szakemberek kibocsátása, akik alkalmasak főképpen mezőgazdasági üzemekben, magánvállalkozásokban, pénzügyi és kereskedelmi vállalkozásokban, szakigazgatásban, önkormányzatoknál, valamint vadászattal, vadtenyésztéssel, vad- és erdőgazdálkodással, természetvédelemmel foglalkozó szervezeteknél a gazdálkodás tervezésére, szervezésére, irányítására és gazdaságos működtetésére.


A Karon a következő alapképzési szakok közül lehet választani: agrár- és üzleti digitalizáció, mezőgazdasági mérnöki, vadgazda mérnöki, vidékfejlesztési agrármérnöki (nappali és levelező tagozaton).


A képzéseket duális és kooperatív képzési formában is lehet választani.

 

A mesterképzésben a tantervi célkitűzés olyan agrárszakemberek kibocsátása, akik alkalmasak a vidéki infrastruktúra problémáinak felismerésére és fejlesztési javaslatainak előkészítésére, továbbá szakmai értékelésére, szaktanácsadási feladatok ellátására, a fenntartható gazdálkodás megteremtésére, a mezőgazdaság műszaki-technológiai fejlesztésére, az agrárkutatási eredmények gyakorlati megvalósítására. Az alapképzést követően a Karon vidékfejlesztési agrármérnöki mesterképzés szakon lehet továbbtanulni.


A vidékfejlesztési agrármérnöki mesterképzés célja olyan agrárszakemberek képzése, akik megszerzett ismereteik birtokában az erőforrások optimális felhasználását biztosító termelő, elosztó és szabályozási, valamint a termeléssel, a szolgáltatásokkal összefüggő szervezési és irányítási folyamatokat felügyelik.

A Kar képzési portfólióját színesítik a felsőoktatási szakképzési szakok.


A Karon a következő felsőoktatási szakképzési szakok közül lehet választani: gyógy- és fűszernövények, mezőgazdasági, ménesgazda felsőoktatási szakképzési szak.


A Mérnöki Karon élelmiszermérnök, mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök alapképzés, valamint élelmiszermérnök és élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnök mesterképzés választható. Minden képzés duális és kooperatív formában is elérhető.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


FelsoDorottyaFelső Dorottya- SZTE-BBMK

A zenei oktatás miatt jöttem Szegedre. Már középiskolásként is itt tanultam a SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnáziumban és nagyon megszerettem Szegedet. Egyértelmű volt, hogy a Szegedi Tudományegyetemet választom. A zongoratanárnőmmel már majdnem 10 éve dolgozunk együtt. Az ő személye szakmailag és emberileg is meghatározó számomra. Szeged az otthonommá vált, hisz minden barátom itt él és sok emlék köt ide.



Major_AttilaMajor Attila - ZMK, magánének

Azért jöttem erre a szakra, mert itt olyan tanárok tanítanak, akiket nagyra tartok. Maga a szak a tanszékvezető, Temesi Mária tanárnő miatt vonzó, hiszen sok lehetőséget kínál arra, hogy elsősként operában szerepelhessek, ez pedig kezdőként hatalmas lehetőség és megtiszteltetés. A ZMK-n a tanár-diák kapcsolat nagyon szoros, hiszen ez a pálya nagyon tanárfüggő. Én itt megtaláltam Andrejcsik István operaénekes személyében azt a mestert, akivel a legtöbbet tudtam eddig fejlődni.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.