nemzetkozi_osztondijak

Idén közel 5000 nemzetközi hallgató tanul a Szegedi Tudományegyetemen

A 2021/22-es tanév első félévben a Szegedi Tudományegyetemre a nemzetközi mobilitási programoknak köszönhetően 201 külföldi hallgató érkezett. Közülük az Erasmus+ programmal 176 hallgató tanul majd az egyetemen, akik 13 ország 62 városának 76 egyeteméről érkeztek.

 

A magyar kormány keleti irányú nyitásának köszönhetően az SZTE nem európai országokkal is valósíthat meg sikeres ösztöndíjprogramokat. A Stipendium Hungaricum Ösztöndíjprogram segítségével évente átlagosan több mint 200 külföldi hallgató érkezik Szegedre, a világ 81 országából. A diákok idén főként Jordániából, Laoszból és Mongóliából jöttek. Jelenleg több mint 600 diák tanul így az SZTE-n.

 

A Szegedi Tudományegyetem önköltséges nemzetközi hallgatóinak száma tovább gazdagodik az intézményi keretmegállapodásoknak köszönhetően

 

Idén közel 500 külföldi hallgató kezdte meg tanulmányait az önköltséges alap-, mester- vagy doktori képzéseken. A világ 69 országából a legtöbben Dél-Koreából, Iránból, Izraelből, Japánból, Kínából és Indonéziából érkeztek.

 

Külföldi szemmel

 

vilaDavid Vila a 2021/22-es tanév kezdetekor érkezett Spanyolországból Erasmus+ ösztöndíjjal az SZTE GTK pénzügy és számvitel szakára.

– Már az első napon lenyűgözött a Szegedi Tudományegyetem. Tetszik, hogy a főépület egy mindenki számára ismert, központi helyen van, a karok pedig szerte a városban. Az Orientációs Napoknak köszönhetően sok diákkal és segítőkész emberrel találkoztam. A kevésbé élvezetes rész a sok papírmunka volt: túl sok fontos információt kellett befogadnunk rövid idő alatt, de apránként és egy kis segítséggel sikerült mindent megoldani. Szeretném kiemelni azt a nagyszerű munkát, amit az ESN végzett a kirándulások és játékok előkészítésében, ezzel is hozzásegítve az újonnan érkezett hallgatókat ahhoz, hogy jól érezzék magukat – összegezte gondolatait David Vila.







Cristina Longo az idei év szeptemberében érkezett Olaszországból Erasmus+ ösztöndíjjal az SZTE SZAOK általános orvos szakára.

– A Veronai Egyetemről jöttem Szegedre, és már most nagyon sok pozitív és kellemes tapasztalatom van. Régóta szerettem volna külföldön tanulni, megismerni más kultúrákat, eltérő gondolkodásmódokat és tanulási módszereket. Az eltelt első hónap felülmúlta minden várakozásomat. Rendkívül segítőkész emberekkel és egy nagyon jól szervezett intézménnyel találkoztam, ahol mindenki azon dolgozik, hogy otthon érezzem magam. A világ minden tájáról érkeztek ide diákok, akikkel már össze is barátkoztam. Ők azok, akik nyitottabbá tettek, és elérték, hogy hogy ne ítélkezzek elhamarkodottan. Teljes szívemből ajánlom ezt az élményt mindenkinek! Gyertek a Szegedi Tudományegyetemre! – buzdít Cristina.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.





Nagy_GergoNagy Gergő - BTK, szlavisztika-orosz, angol

Mindig is érdekeltek a külföldi Kultúrák, szerettem nyelveket tanulni. Azért választottam a BTK szlavisztika-orosz szakirányát, mert a Szegedi Tudományegyetem híres külföldi pályázati lehetőségeiről (például Erasmus-program), ahol kamatoztathatom az itt megszerzett tudást. Tehát a gyakorlatomat akár külföldön is eltölthetem. Ráadásul az orosz mellé második évtől lehetőségem nyílt felvenni az angol minort, amit szintén hasznosnak tartok a későbbi elhelyezkedésem szempontjából. A szegedi nyelv szak középpontjában a gyakorlat-orientáltság áll, ami igen fontos, ha valaki anyanyelvi szinten szeretne egy nyelvet elsajátítani.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.