Házi védés – Janzsó Miklós

Antikvitás Program

Janzsó Miklós házi védésének időpontja: 2019. november 13. szerda 11 óra
Helye: tanári szoba

Janzsó Miklós doktori iskolánk egykori hallgatója (2014-2017) doktori eljárásra jelentkezett. A jelölt az SZTE BTK egykori történelem, latin és ógörög szakos hallgatója, jelenleg az Országos Széchényi Könyvtár Kézirattárában dolgozik könyvtárosként. Kutatási témájából 2009 óta folyamatosan publikál és előadásokat tart magyar és angol nyelven.

Doktori témája: a Tabula Cebetis és az 1. századi filozófiai gondolkodás (a mű keletkezésének történeti háttere, a Tabula fordítása, a mű utóélete)
A disszertáció címe: A Tabula Cebetis helye a hellenisztikus és római gondolkodásban

Témavezető: Draskóczyné Dr. Székely Melinda tszv. docens (SZTE BTK Ókortörténeti Tanszék)

Nyelvismerete: latin felsőfok, ógörög felsőfok, német középfok