Spaces and Ideas – Megjelent az SZTE Belvedere folyóiratának legújabb angol nyelvű száma

Szociológiai különszámmal, angol nyelvű cikkekkel jelentkezett a Szegedi Tudományegyetemhez kötődő Belvedere Meridionale folyóirat 2017. évet záró száma.

2017 utolsó napjaiban nyomtatásban is megjelent a Belvedere Meridionale folyóirat angol nyelvű, szociológia különszáma. Az immár a 29. évfolyamánál tartó, történelmi és társadalomtudományi témaköröket feldolgozó folyóirat 4. számának témája: Spaces and Ideas, azaz: terek és ötletek.

A Belvedere Meridionale 2017. évi 4. lapszámának címlapja itt megtekinthető:

Borito_Belvedere_2017_4_JPG_j

A Prof. Dr. Pászka Imre (SZTE, BTK Szociológia Tanszék) szerkesztésében immár hetedik alkalommal jelentkező angol nyelvű különszám jelentőségét növeli, hogy a Belvedere Merdionale „lap a Magyar Tudományos Akadémiai által elfogadott tudományos folyóirat, szerepel az ULRICHSWEB, a MATARKA, a Magyar Tudományos Akadémia MTMT adatbázisokban. A lap számai a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtárának CONTENTA című publikációs adatbázisában fulltext szövegként tároltak, doi számmal rendelkeznek” – olvasható az impresszumban.

A Spaces and Ideas című összeállítás hazai és külföldi szerzői – többek között – a kollektivizálás időszakával foglalkoznak. Például Valuch Tibor professzor elemzi a kis falvak helyzetét, míg az erdélyi Fekete-Deák Ildikó (PhD) vázolja a kollektivizálás székelyföldi rejtett ellenállásának mibenlétét.

Az EU és a romániai nyelvi politika viszonyát teszi nagyító alá az amszterdami egyetem docense, Marácz László tanulmánya. Ugyancsak az Európai Unióval foglalkozik Sánta Tamás (MSc), aki a NEET-tel kapcsolatos statisztikai kutatással tart tükröt egy magyar város elé.

Az építészet is „teret kap”: például Nagy Imre vezető településtervező a konvergencia helyett érvényesülő divergenciáról mond véleményt. Az esztergomi városközpontról ír tanulmányt Tamáska Máté (PhD. habil), illetve a berlini törekvésekre Brenner János, a német kormány építészének jegyzete nyújt betekintést.

A tartalomjegyzék itt megtekinthető:

Belvedere_2017_4_Tartalomjegyzek-page-001_JPG

Belvedere_2017_4_Tartalomjegyzek-page-002_JPG

A Belvedere Meridionale 2017. évi 4. lapszáma összesen 12 tanulmányt tartalmaz.

boritokep__12_

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Pszichológiai Intézete ügyvivő szakértő/intézeti ügyintéző munkatársat keres, határozatlan idejű munkaviszonyra.

Jelentkezési határidő: 2024. április 10. (szerda)