Információs társadalomról a BTK-n

Generációk az információs társadalomban címmel tartanak konferenciát a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán (SZTE BTK). A június 21. és 22. közötti rendezvény középpontjában az infokommunikációs kultúra áll, amelynek a különböző korosztályokra tett hatását pszichológiai és szociológiai szempontok szerint is vizsgálják.

 

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán (SZTE BTK) Generációk az információs társadalomban címmel tartanak konferenciát június 21-én és 22-én.

A rendezvényen – az általános- és középiskolások mellett – szót ejtenek az egyetemisták, illetve a szegedi felnőtt lakosság infokommunikációs kultúrájáról. A kérdéskört szociológiai és pszichológiai szekcióüléseken szintén megvitatják. Míg az előbbit olyan kulcsszavak mentén vizsgálják, mint például: „kiszorulók”, „kimaradók”, „társadalmi státusz”, „értékrend” vagy „net-generáció”, addig a mentális kérdésekkel a „segítő közösség”, „online viselkedés”, illetve „internet használati szokások” fogalmai mentén kutatják.

A kétnapos rendezvénynek a BTK Egyetem utcai épülete ad otthont, ahol a szekcióüléseket csütörtökön improvizációs színházi előadás is kíséri.

SZTEpress

A Generációk az információs társadalomban konferencia részletes programja itt megtekinthető.

A konferenciára szóló meghívó itt letölthető.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_32

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.