CWUR

Javított helyezésén a Szegedi Tudományegyetem a CWUR rangsorban

Több mint félszáz hellyel lépett előrébb a Szegedi Tudományegyetem a Center for World University Rankings (CWUR) rangsorában, így e lista szerint is az SZTE a legjobb vidéki egyetem Magyarországon. A CWUR a világ 20 ezer felsőoktatási intézményét vizsgálta, melyek közül a legjobb kétezer egyetemet rangsorolta a 2019/2020-as listáján.

A tavalyi 758. helyről lépett előre a 692. helyre – 66 helyet javítva – a Szegedi Tudományegyetem a CWUR világrangsorában. Ezzel az SZTE a világ egyetemeinek első 3,5 százalékába tartozik. Magyarországi viszonylatban az SZTE idén a harmadik legjobb helyezést érte el, csupán két fővárosi intézmény előzi meg. Ezzel az eredménnyel pedig a legjobb vidéki egyetem címet is magáénak tudhatja a szegedi universitas.

A Center for World University Rankings (CWUR) minden évben felállítja a világ egyetemeinek rangsorát. 20 ezer felsőoktatási intézmény közül, hét szempont alapján választják ki a világ kétezer legjobb egyetemét, ide értve az oktatás minőségét, a végzett hallgatók elhelyezkedési lehetőségeit, az oktatók kiválóságát, a publikációk számát és idézési arányukat.

A magyar intézmények közül 9 egyetem került be a legjobb kétezer közé. A top 5 hazai felsőoktatási intézmény között az SZTE mellett az ELTE (598. hely), a Semmelweis Egyetem (643. hely), a Debreceni Egyetem (724. hely) és a BME (862. hely) is helyet kapott. A világrangsort idén is három egyesült államokbeli intézmény vezeti. Első helyen a Harvard University, második helyen a Massachusetts Institute of Technology, harmadik helyen pedig a Stanford University áll.

A teljes lista itt elérhető: CWUR 2019/2020

SZTEinfo

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.