mkn_2018_szte_btk

Magyar Könyvkiadók Napja a Szegedi Tudományegyetemen

Irodalom és filozófia a digitális korban címmel második alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara – immár az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen – a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2018. október 3-án a BTK, míg másnap a TIK épülete ad otthont.

A rendezvény célja, hogy az egyetemi közösség, a középiskolások, tanáraik és minden szegedi érdeklődő bepillantást nyerhessen a könyvkiadás és a könyvterjesztés folyamatába, abba, hogyan változnak a kiadói stratégiák a digitális korban az olvasói szokások módosulásával. Arról is hallhatnak majd részletesebben a programokon résztvevők, hogy a magyar irodalom mennyire képes dialogizálni a filozófiai hagyománnyal.

A szegedi bölcsészkar épületében a kerekasztal-beszélgetések és író-olvasó találkozók, könyvbemutatók mellett könyvvásárt és könyvcserét is rendeznek. Másnap e-folyóirat és e-könyvkiadók ismertetésével, kiállítással, felolvasással, sőt írók és filozófusok focimeccsével folytatódik a már tradícióvá vált programsorozat. A Magyar Könyvkiadók Napjának jelentőségét növeli, hogy a legnevesebb magyarországi kiadók és fiatal írószervezetek mellett két fontos határon túli intézmény is részt vesz az ingyenes eseményen.

Program:

2018. 10. 03.

II. Magyar Könyvkiadók Napja

Helyszín: SZTE BTK – Kari Konferenciaterem, Egyetem u. 2.

10.00 Megnyitó (prof. dr. Gyenge Zoltán, az SZTE BTK dékánja)

Könyvkiadók: a Magvető, a Kalligram, a Libri, a Forum, a L’Harmattan, a Typotex Kiadó, a JAK, a FISZ, a Tiszatáj és a Symposion gerillastandja az SZTE BTK udvarán

Ceremóniamester: Balog József

10.15 Könyvbemutatók (30-30 perc)

10.15. Tiszatáj: Fried István – Hódosy Annamária – Tóth Ákos

10.45. Magvető: Szilasi László – Bencsik Orsolya

11.15 Typotex: Gyenge Zoltán, Déri Ákos – Czeglédi András (John Ruskin)

11.45. Kalligram: Gyáni Gábor – Sándor Klára

12.15 L’Harmattan: Tverdota György – Szilágyi Zsófia (József Attila)

12.45-14.00. Kávészünet, ebédszünet

14.00-15.00 Bemutatkozik a József Attila Kör és a Fiatal Írók Szövetsége (Balogh Gergő – Klajkó Dániel)

15.00-15.45 Kerekasztal (e-book)

Horváth Balázs (Typotex), Csordás Attila (E-könyv Magyarország), Gyenes Ádám (L’Harmattan), Mészáros Sándor (Kalligram), Kokas Károly (SZTE Klebelsberg Könyvtár)

16.00-16.45 Kerekasztal (irodalom és filozófia)

Bazsányi Sándor, Czeglédi András, Gyenge Zoltán, Zalán Tibor

17.00-17.30 Jelenkor-Libri Kiadó: Bazsányi Sándor – Faragó Kornélia

Helyszín: Grand Café, Deák Ferenc u. 18.

19.00-20.30 Magvető: Garaczi László – Szabó Gábor

2018. 10. 04.

Helyszín: SZTE Klebelsberg Könyvtár, Aud.Min., Ady tér 10.

10.00-11.00 Bemutatkozik a Digitális bölcsészet című lap (Maróthy Szilvia, Kokas Károly és Péter Róbert)

11.00-13.00 Magyar szakkönyvkiadók mutatják be e-könyv és online-szolgáltatásaikat: Arcanum Digitális Tudástár, Osiris Kiadó, Kronosz Kiadó, Szaktudás Kiadó, L’Harmattan Kiadó, Tinta Kiadó, Typotex Kiadó, Akadémia Kiadó

13.00-14.00 Ebédszünet

14.00-15.00 Forum Kiadó (Újvidék) legújabb köteteinek bemutatója (Virág Gábor, Losoncz Márk és Laczkó Sándor)

15.00-16.00 Art Book Art. Kiállítás Sagmeister Peity Laura könyvillusztrációiból. A kiállítást megnyitja Tolnai Ottó és Keveházi Katalin főigazgató (SZTE Klebelsberg Könyvtár). A megnyitót követően Koncz István: Csend és lázadás c. (Sagmeister Peity Laura által illusztrált) kötetéről Sagmeister Peity Laura, Tolnai Ottó és Szajbély Mihály beszélgetnek.

Helyszín: Szeged, Hattyas sor 10.

16:00 Írók - Filozófusok futballmeccs 3., Esterházy Péter emlékére

Helyszín: SZTE Klebelsberg Könyvtár, Aud.Min, Ady tér 10.

19:00-20:30 Írók - Filozófusok felolvasóest 3., Esterházy Péter emlékére

Az est védnökei: Ilia Mihály és Vajda Mihály

Ceremóniamester: Balog József

Felolvasnak: Bencsik Orsolya, Szilasi László, Losoncz Márk, Gyenge Zoltán,

Vajda Mihály, Boros Gábor

A kétnapos esemény szervezői: SZTE BTK, SZTE Klebelsberg Könyvtár, Magyar Filozófiai Társaság, Grand Café, Szépírók Társasága.

További információ itt és itt.

sztebtk

Mondd el mindenkinek! És persze azt is, hogy miért!