SZTE Info

Még lehet jelentkezni az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjára

Március 3-ig még jelentkezhetsz az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjára. A program egy 4 hónapig tartó időszak - 2017. március 1- 2017. július 1. között- melynek keretein belül a résztvevő hallgatók volt SZTE-s szakemberekkel konzultálhatnak.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A kiválasztott hallgatóknak a tavaszi szemeszterben lehetőségük nyílik a személyes kapcsolatfelvétel mellett, egy adott szakmai terület, illetve a cégen belüli karrierlehetőségek megismerésére a mentorok közreműködésével.

A program azzal a céllal jött létre, hogy segítséget nyújtson a munkaerőpiacon elhelyezkedett SZTE-s alumnik és a jelenlegi hallgatók közötti kapcsolatfelvételben, ezáltal is átadva a mentorok tapasztalatait, szakmai tudását a mentoráltaknak, aminek köszönhetően a hallgatók reális szakmai képet alakíthatnak ki, és kipróbálhatják az elméletben megtanultakat a gyakorlatban is.

Az Alumni Mentorprogram előnye, hogy rugalmasabb, mint egy szakmai gyakorlat, kevesebb időt vesz igénybe, mégis a networking mellett rálátást biztosít egy adott szakmára a mentorokon keresztül. Mindemellett a hallgatóknak lehetősége nyílik arra, hogy a jövőben elképzelt munkahelyhez közelebb kerülhessenek, vagy akár a gyakorlati hely vagy munkahelyválasztásban segítséget kapjanak.

Részletek:

Az összes kiírást és a szükséges tudnivalókat a Mentorprogram 2017 tavasz nyilvános csoporthoz csatlakozva is megtaláljátok!

Felhívás ÁJTK-s hallgatóknak

Felhívások BTK-s hallgatóknak

Felhívások GTK-s hallgatóknak

Felhívások TTIK-s informatikus hallgatóknak

Felhívások JGYPK-s hallgatóknak

Felhívások MK-s hallgatóknak

Felhívások TTIK-s hallgatóknak (nem informatikus)

Felhívások bármely szakos hallgatóknak

Mentorok bemutatkozásai

Korábbi mentoráltaink mondták

Mi is az az alumni mentorprogram, mit kell csinálni?

Mik a teendők, mennyi időt vesz igénybe?

Jelentkezés módja: önéletrajz és a kitöltött jelentkezési lap elküldésével az info@sztealmamater.hu vagy az iroda@sztealmamater.hu e-mail címre. ( e-mail tárgyaként az „Alumni mentorprogram – illetve a kiválasztott mentor neve szerepeljen), vagy személyesen leadva az SZTE Alma Mater irodában:Szeged, Honvéd tér 6., 33-as iroda

Határidő: 2017. március 3. 10.00 óra

További információk: SZTE Alma Mater mentorprogram.
Elérhetőség: info@sztealmamater.hu, iroda@sztealmamater.hu; www.sztealmamater.hu; Tel: 62/546775, 70/4591795

plakat_online_marc._3

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2017. június 21.

nyito

Egyszerre veheti át doktori fokozatát a Vedelek testvérpár. Az egypetéjű ikrek, Viktor és Balázs a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karán PhD-zett. Ikerléttel kapcsolatos sztereotípiákról, ikerparadoxonról és kutatási területükről is beszélgettünk.

SZTEtelevízió

2017. május 10.

posa_aniko

Az utóbbi évtizedekben jelentős demográfiai változások történtek, miszerint a fejlett országokban az idős populáció nagysága jelentősen megnövekedett.

Eseménynaptár RSS

Rendezvénynaptár *

• augusztus 3. 17:00 - szeptember 5. 19:00
    Az SZTE Mérnöki Kar nyugalmazott oktatója, Dr. Gyeviki János PhD. 1949. augusztus 23-án született Szegeden. A Miskolci Nehézipari Műszaki Egyetemen 1972-ben szerzett gépészmérnöki -, majd 1978-ban a Budapesti Műszaki Egyetemen villamosmérnöki diplomát. A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának egyetemi docenseként ment nyugdíjba. 1970 óta fotografál. 1977 óta tagja a Szegedi Fotóklubnak, 2015 óta a SZAB Fotóművészeti Munkabizottságnak.
  • *
    szeptember 2.
    10:00 - 12:00
  • *
    szeptember 3.
    10:00 - 11:30
    A Fogorvostudományi Kar I. éves hallgatói ünnepélyes fogadalmat tesznek abból az alkalomból, hogy egyetemi polgárok lesznek.
  • szeptember 22.
    14:00 - 15:00
    Az újraélesztés alapvető technikája elsajátításának fontosságára rekordkísérlettel hívják föl a figyelmet az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sürgősségi Betegellátó Osztály munkatársai. Az SZTE SBO szakemberei az EU által is támogatott közlekedésmentes napon, 2017. szeptember 22-én 200 gyakorló babán tanítják a laikusoknak az újraélesztés alapszintű módszerét.