SZTE Info

Még lehet jelentkezni az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjára

Március 3-ig még jelentkezhetsz az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjára. A program egy 4 hónapig tartó időszak - 2017. március 1- 2017. július 1. között- melynek keretein belül a résztvevő hallgatók volt SZTE-s szakemberekkel konzultálhatnak.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A kiválasztott hallgatóknak a tavaszi szemeszterben lehetőségük nyílik a személyes kapcsolatfelvétel mellett, egy adott szakmai terület, illetve a cégen belüli karrierlehetőségek megismerésére a mentorok közreműködésével.

A program azzal a céllal jött létre, hogy segítséget nyújtson a munkaerőpiacon elhelyezkedett SZTE-s alumnik és a jelenlegi hallgatók közötti kapcsolatfelvételben, ezáltal is átadva a mentorok tapasztalatait, szakmai tudását a mentoráltaknak, aminek köszönhetően a hallgatók reális szakmai képet alakíthatnak ki, és kipróbálhatják az elméletben megtanultakat a gyakorlatban is.

Az Alumni Mentorprogram előnye, hogy rugalmasabb, mint egy szakmai gyakorlat, kevesebb időt vesz igénybe, mégis a networking mellett rálátást biztosít egy adott szakmára a mentorokon keresztül. Mindemellett a hallgatóknak lehetősége nyílik arra, hogy a jövőben elképzelt munkahelyhez közelebb kerülhessenek, vagy akár a gyakorlati hely vagy munkahelyválasztásban segítséget kapjanak.

Részletek:

Az összes kiírást és a szükséges tudnivalókat a Mentorprogram 2017 tavasz nyilvános csoporthoz csatlakozva is megtaláljátok!

Felhívás ÁJTK-s hallgatóknak

Felhívások BTK-s hallgatóknak

Felhívások GTK-s hallgatóknak

Felhívások TTIK-s informatikus hallgatóknak

Felhívások JGYPK-s hallgatóknak

Felhívások MK-s hallgatóknak

Felhívások TTIK-s hallgatóknak (nem informatikus)

Felhívások bármely szakos hallgatóknak

Mentorok bemutatkozásai

Korábbi mentoráltaink mondták

Mi is az az alumni mentorprogram, mit kell csinálni?

Mik a teendők, mennyi időt vesz igénybe?

Jelentkezés módja: önéletrajz és a kitöltött jelentkezési lap elküldésével az info@sztealmamater.hu vagy az iroda@sztealmamater.hu e-mail címre. ( e-mail tárgyaként az „Alumni mentorprogram – illetve a kiválasztott mentor neve szerepeljen), vagy személyesen leadva az SZTE Alma Mater irodában:Szeged, Honvéd tér 6., 33-as iroda

Határidő: 2017. március 3. 10.00 óra

További információk: SZTE Alma Mater mentorprogram.
Elérhetőség: info@sztealmamater.hu, iroda@sztealmamater.hu; www.sztealmamater.hu; Tel: 62/546775, 70/4591795

plakat_online_marc._3

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. április 04.

IMG_7581

Gergely Árpád László, az SZTE TTIK Fizikai Intézetének egyetemi tanára kétszer is találkozott Stephen Hawkinggal, akinek a munkásságáról összefoglaló cikket írt egy csillagászati lapban. A közelmúltban elhunyt világhírű brit elméleti fizikus által kidolgozott feketelyuk-termodinamikát a szegedi kutató is felhasználja vizsgálataiban.

SZTEtelevízió

2017. szeptember 13.

kiemelt_tanevnyito2017

Olyan jelentős fejlesztések előtt áll az SZTE, amelyekkel nemzetközi rangú kutatóegyetemmé válik – jelentette ki a rektor, igazolta példákkal a kormányt képviselő igazságügyi miniszter. A Szegedi Tudományegyetem 2017-2018-as tanévet nyitó ünnepségéről készült rövid videó itt megtekinthető.

Eseménynaptár RSS

Rendezvénynaptár *

• április 9. 18:30 - 21. 16:00
    Megnyitja: Krnács András fotográfus tanár
    Közreműködik: Sun City Brass
    Kiállítók: Balassa Teodóra, Bíró Róbert, Bihacsy Gábor, Czesznak Lilla, Fehér Zoltán, Fazekas Anikó, Szügyi Tamás, Latinyák Alex, Mándity Krisztián, Némethné Herczeg Helga, Németh Norbert, Gömöriné Kordás Gabriella, Papp Henriett, Szelepcsényi András, Tarnavölgyi Zoltán, Vadasi Roland, Varga Krisztina
    A kiállítás megtekinthető április 21-ig, hétköznapokon 08.00–20.00, szombaton 08.00–16.00 óráig.
  • április 18. 16:00 - május 31. 19:00
    Megnyitja: Dr. Bíró István dékán
    A kiállítók: Dr. Gyeviki János, Dr. Kertész Szabolcs, Dr. Krisch Judit, Dr. Lendvai Edina, Dr. Pintér Gáborné, Baló Tünde, Szilágyi Krisztina, Varga Zoltán, Dr. Veréb Gábor, Prof. Dr. Véha Antal
    A Lépcső Galériában 2012 januárja óta rendszeresen rendeznek fotókiállításokat ismert fotóművészek, hallgatók és dolgozók fotóiból.
    Megtekinthető május 31-ig, hétköznap 08.00–19.00, szombaton 08.00–15.00 óráig.
    12:10 - 12:20
    Verset mond: Dr. Ragány Zoltán ügyvéd
    17:00 - 18:30
    A tárlatot megnyitja: Roskó Gábor Munkácsy-díjas Érdemes Művész (SZTE JGYPK)
    Közreműködik: Bitó Ádám (zene)
    A Somogyi-könyvtár, az SZTE Tehetségpont és a SZTE Sófi Alapítvány szervezésében
    18:00 - 22:00
    A slam poetry egy versenykeretek közt lezajló előadói/költészeti reformmozgalom, amely Magyarországon több mint 10 éve van jelen. Szegeden 2013-ban eresztett gyökeret, azóta a Slam Poetry Szeged töretlen sikerrel, sok száz fős klubokkal várja a kötetlen, kritikus, „punchline”-os, és leginkább az őszinte irodalom iránt érdeklődőket. Ezen rendezvények célja, hogy újra egy nyelvet beszéljünk gondolatiságban úgy, hogy közben kikapcsolódjunk. Ezt mindenképp garantáljuk.
    Belépődíj 600 Ft