SZTE Info

Még lehet jelentkezni az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjára

Március 3-ig még jelentkezhetsz az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjára. A program egy 4 hónapig tartó időszak - 2017. március 1- 2017. július 1. között- melynek keretein belül a résztvevő hallgatók volt SZTE-s szakemberekkel konzultálhatnak.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A kiválasztott hallgatóknak a tavaszi szemeszterben lehetőségük nyílik a személyes kapcsolatfelvétel mellett, egy adott szakmai terület, illetve a cégen belüli karrierlehetőségek megismerésére a mentorok közreműködésével.

A program azzal a céllal jött létre, hogy segítséget nyújtson a munkaerőpiacon elhelyezkedett SZTE-s alumnik és a jelenlegi hallgatók közötti kapcsolatfelvételben, ezáltal is átadva a mentorok tapasztalatait, szakmai tudását a mentoráltaknak, aminek köszönhetően a hallgatók reális szakmai képet alakíthatnak ki, és kipróbálhatják az elméletben megtanultakat a gyakorlatban is.

Az Alumni Mentorprogram előnye, hogy rugalmasabb, mint egy szakmai gyakorlat, kevesebb időt vesz igénybe, mégis a networking mellett rálátást biztosít egy adott szakmára a mentorokon keresztül. Mindemellett a hallgatóknak lehetősége nyílik arra, hogy a jövőben elképzelt munkahelyhez közelebb kerülhessenek, vagy akár a gyakorlati hely vagy munkahelyválasztásban segítséget kapjanak.

Részletek:

Az összes kiírást és a szükséges tudnivalókat a Mentorprogram 2017 tavasz nyilvános csoporthoz csatlakozva is megtaláljátok!

Felhívás ÁJTK-s hallgatóknak

Felhívások BTK-s hallgatóknak

Felhívások GTK-s hallgatóknak

Felhívások TTIK-s informatikus hallgatóknak

Felhívások JGYPK-s hallgatóknak

Felhívások MK-s hallgatóknak

Felhívások TTIK-s hallgatóknak (nem informatikus)

Felhívások bármely szakos hallgatóknak

Mentorok bemutatkozásai

Korábbi mentoráltaink mondták

Mi is az az alumni mentorprogram, mit kell csinálni?

Mik a teendők, mennyi időt vesz igénybe?

Jelentkezés módja: önéletrajz és a kitöltött jelentkezési lap elküldésével az info@sztealmamater.hu vagy az iroda@sztealmamater.hu e-mail címre. ( e-mail tárgyaként az „Alumni mentorprogram – illetve a kiválasztott mentor neve szerepeljen), vagy személyesen leadva az SZTE Alma Mater irodában:Szeged, Honvéd tér 6., 33-as iroda

Határidő: 2017. március 3. 10.00 óra

További információk: SZTE Alma Mater mentorprogram.
Elérhetőség: info@sztealmamater.hu, iroda@sztealmamater.hu; www.sztealmamater.hu; Tel: 62/546775, 70/4591795

plakat_online_marc._3

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2017. április 25.

kiemelt_tiszataj

Az SZTE Klebelsberg Könyvtár munkatársai az első megjelenéstől egészen napjainkig digitalizálták a Tiszatáj folyóiratot.

SZTEtelevízió

2017. április 21.

mandity

A szintetikus technikák körében egyre nagyobb teret hódítanak áramlásos kémiai (ÁK) eljárások.[i] Ezek számos előnyös tulajdonsággal rendelkeznek konvencionális szakaszos technikákkal szemben: reagensek hatékony keveredése, gyors hő és anyag transzport és rövid reakcióidő.[ii],[iii]

Eseménynaptár RSS

Rendezvénynaptár *

• május 3. 09:00 - 31. 19:00
    A Szegeden élô grafikusmûvész, betûmetszô alkotásait bemutató kiállítás.
  • május 4. 18:00 - 28. 18:00
    A három képzőművész - Székelyi Kati, Dréher János, Végh András - tárlatát Nátyi Róbert művészettörténész (SZTE JGYPK) nyitja meg 2017. május 4-én 18 órakor. A kiállítás megtekinthető: 2017. május 28-ig a hét minden napján 9-18 óra között.
  • május 11. 18:00 - 26. 18:00
    A kiállítás megtekinthetô május 26-ig, munkanapokon 10.00–18.00 óráig.
  • május 23.
    17:00 - 18:30
    A Sófi-ösztöndíjas Hajdu Zsanett bolíviai kalandjairól szóló „A trópusok ajándékai” című könyvéről írja: „Két társammal harmadéves biológus hallgatóként utaztam Bolíviába, ahol egy helyi kultúrantropológus a barátságába fogadott és bevezetett bennünket az andoki indiánok világába. Ezt követően egyedül vágtam neki az őserdőnek, hogy megvalósítsam gyermekkori álmom. Hónapokig éltem egy őserdei faluban, hogy az ott élő indiánok gyógynövényismeretét tanulmányozzam. A kutatás később rengeteg gyümölcsöt hozott. Belőle született biológus diplomamunkám a Szegedi Tudományegyetemen, majd a doktori munkám alapja is ez a kutatás lett. Könyvemben tíz év távlatából mutatom be kalandjaim, személyes vívódásaim és örömeim a bolíviai Andok és Amazónia ma is létező népeinek világában, amelynek izgalmait ezen az estén vetített képekkel, rövid videókkal illusztrálva hallgathat meg a kedves közönség.” A program szervezője: SZTE Sófi Ösztöndíj Alapítvány, Közéleti Kávéház.
  • május 23.
    18:00 - 19:30
    Az SZTE ZMK két operaénekes növendékének, a nemzetközi Simándy énekverseny két győztesének - Baracskay Juditnak és Kálnay Zsófiának - a diploma hangversenye előtti estjén beszélget: Prof. Dr. Temesi Mária operaénekes, énekmester, az opera nagykövete (SZTE ZMK). Az operaénekesek estjén közreműködik: Pál Tamás, Liszt Ferenc-díjas Kiváló művész.