kiemelt_QS_rangsor

Hét tudományágban is a világ elit egyetemi között az SZTE

42 közül 7 tudományágban került a világ elit egyetemi közé a Szegedi Tudományegyetem a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb tudományterületi listáin.

2016. március 22-én nyilvánosságra hozták a brit QS legfrissebb tematikus felsőoktatási rangsorait. Az öt tudományterületi – bölcsészettudományi, műszaki, orvos- és egészségtudományi, társadalomtudományi, természettudományi – lista összeállításához több mint 4200 intézményt értékeltek, melyből a legjobb 945-öt rangsorolták. A QS az öt képzési terület 42 oktatási programját vizsgálta. A rangsorok elkészítéséhez az akadémiai szféra és a munkáltatók értékelését, valamint a tudományos munkák idézettségét vették figyelembe. A Szegedi Tudományegyetem képzései három tudományterületi listán is helyet kaptak.

Az SZTE Bölcsészettudományi Karán folyó nyelvészeti képzés a 151-200. helyen végzett, a modern nyelvi képzések listáján a 201-250., az angol nyelv és irodalom területén a 251-300. az SZTE.

A szegedi egyetem az élettudományokhoz kapcsolódó képzések listáján is jeleskedik: a szegedi gyógyszerészképzés a 151-200., az orvosképzés a 251-300. helyen szerepel.

Megtartotta korábbi pozícióját a biológiaképzések és a kémia szakok rangsorán a Szegedi Tudományegyetem: 2016-ban mindkét tudományág a 301-350. helyen végzett.

SZTEinfo

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)