SZTE Info

SZTE BTK: Díszdiploma és Köztársasági Ösztöndíj átadó ünnepség

66 díszdiplomás egykori bölcsészhallgatójának, valamint 16 Köztársasági Ösztöndíjas ifjú tehetségnek tart ünnepséget 2015. szeptember 19-én a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara 2015. szeptember 19-én (szombaton) 10 óra 30 perctől az SZTE BTK épülete Auditórium Maximumában ünnepséget rendez. A díszdiploma-átadási ünnepségre azokat a volt hallgatóit, diplomás középiskolai tanárokat hívják, akik 65, 60 és 50 éve fejezték be tanulmányaikat az SZTE Bölcsészettudományi Karán. A díszokleveleket Prof. Dr. Szajbély Mihály, az SZTE Bölcsészettudományi Kar dékánja adja át.

Az egykori hallgatók közül Vasdiplomát kap két 65 éve végzett, gyémántdiplomát tizenegy 60 éve végzett, és aranydiplomát ötvenhárom 50 éve végzett bölcsész vesz át.

Hagyomány szerint e szeptemberi ünnepség az ifjú tehetségek elismerésének napja is. Ezen ünnepség keretei között köszöntik az SZTE BTK a 2015/2016. tanévre Köztársasági Ösztöndíjat elnyert 16 hallgatóját. A tehetséges fiatalok az Emberi Erőforrások Miniszterének adományozó oklevelét Dr. Gécseg Zsuzsannától, az SZTE BTK oktatási dékánhelyettesétől vehetik át.

Az SZTE BTK díszokleveles egykori hallgatói közül:

vasdiplomás (65 éve végzett): Dr. Berkes Jenőné Kerekes Klára Németh Zoltánné Stammer Anna;

gyémántdiplomás (60 éve végzett): Berényi Ferencné Medgyesi Franciska, Gáspár János, Gergely Ferenc Géza, Keszi Sándor, Mazurka Károly, Szabó Garbai László, Sztrikinácz Mátyásné Szabó Katalin Erzsébet, Dr. Polner Zoltán, Dr. Tövisfalvi Bálint, Várhidi László, Vecsernyés János;

aranydiplomás (50 éve végzett): Balikó Márta Ilona, Dr. Besenyi Sándorné Papp Teréz, Berényi Ferencné Medgyesi Franciska, Prof. Dr. Bernáth Árpád, Dr. Bernáth Árpádné dr. Szabó Csilla, Bíró János, Czibulka Istvánné Fülöp Márta, Csoma Béláné Marosán Blanka, Dobay Péterné Grób Mária, Dunainé Mészáros Éva, Fabula Andrásné Oroszlán Eszter, Dr. Farkas István, Fári Istvánné Kádár Erika, Dr. Ferincz István, Garas Kálmán, Góbor Lászlóné Hollós Magda, Harmat Józsefné Szvercsák Júlia, Dr. Hetesi István, Dr. Hetesi Istvánné Iványi Adrienne, Juhász István, Keserű Károlyné Nógrádi Katalin, Kis Erzsébet, Losoncziné Szentandrási Erzsébet, Dr. Madácsy Piroska, Módos Györgyné Feldrihán Magdolna, Müller Géza, Müller Gézáné Csarnai Erzsébet, Dr. Nagy Sándor, Dr. Németh Jenő, Dr. Németh Ottóné Dénes Magdolna, Nyilas Istvánné Mayer Edit, Prof. Dr. Olajos Terézia, Pálmai József, Pajtényi Ferencné Densz Éva Mária, Palotás Ádámné Holub Terézia, Pesti Istvánné Zéman Anna, Pesti Judit, Péter Mihály, Pintér Lászlóné Bérces Éva, Rideg István, Rigó Béla, Dr. Schmidt József, Sikula Szabolcs, Soós Árpádné Metz Edit Mária, Szalayné Meskó Klára Kinga, Szántó Magdolna Lenke, Szujkó Margit, Dr. Tamás Attiláné Márkus Margit, Tikviczki Gyukáné Varga Magdolna, Varga Katalin Piroska, Vass István Zoltán, Veress Miklós Ferenc, Vida Istvánné Förgeteg Ildikó.

A 2015/2016. tanévben Köztársasági Ösztöndíjat elnyert hallgatói közül

alapszakos hallgató: Balogh Réka, Kilencz Tünde, Mandel Henriett, Pribék Ildikó Katalin;

mesterszakos hallgató: Andrási Réka, Balogh Gyula, Csörsz Édua, Dér Alexandra, Kalla Viktória, Kerekes Zsuzsanna, Lukács Gáspár, Menyhárt Anna, Mészáros Boglárka, Pajor Katalin, Soós Rita, Vékony Teodóra.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

esza_felso

SZTEmagazin

2019. augusztus 02.

nyito_PB

Hogyan változik a lakosság véleménye egy sportesemény alatt? Milyen társadalmi hozadéka van egy nemzetközi sporteseménynek? Polcsik Balázs, az SZTE JGYPK Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjasa többek között ezeket a kérdéseket járta körül nyertes pályázatában. A fiatal kutatót tapasztalatairól és eredményeiről kérdeztük.

SZTEtelevízió

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.

Eseménynaptár RSS

Rendezvénynaptár *

• augusztus 26. 08:00 - 31. 20:00
  • augusztus 28. 08:00 - 30. 18:00
    Az SZTE BTK Klasszika-filológia és Neolatin Tanszék nemzetközi konferenciája
  • augusztus 28. 13:00 - 31. 20:00
    A Hajnal István Kör Társadalomtörténeti Egyesület, a Móra Ferenc Múzeum és a SZAB Filozófiai és Történettudományi Szb. szervezésében
  • augusztus 30.
    09:30 - 12:00
    9:30 Arrival and Presentation of SZTE Service Units: Frankofon Centre, American Corner, Confucius Institute, SZTE Counseling, Demola Programme; Meet the representatives at their stands;
    10:00 Opening Ceremony
    Welcome Speech: Dr. habil Péter Zakar, Vice Rector for International and Public Relations,
    and by Dr. Tamás Bene, Director for International and Public Relations
    10:30 Introduction of Mentoring System, Student Unions