tik_kiemelt_nagy

Nyári szünet a Szegedi Tudományegyetemen

A szegedi egyetem épületeinek nagy része nyáron, idén 2015. augusztus 8-23. között zárva tart. Ám ebben az időszakban is folyamatos és zavartalan a betegellátás a szegedi klinikai és az egészségügyet szolgáló épületekben. Az egyetemi könyvtár 2015. július 24-én zárja kapuit.

Az energiatakarékosság minden évszakban fontos szempont a Szegedi Tudományegyetemen, amely a nemzetközi felmérések szerint is hazánk „legzöldebb egyeteme”. A Szegedi Tudományegyetemnek elsősorban az oktatáshoz kötődő épületeiben a műszakilag megengedhető minimumra állítják az energiafelhasználást idén nyáron is.

2015. augusztus 8-23. között számos egyetemi oktatási és hivatali épület – így például az universitas Dugonics téri központi épülete, több kari épület, a Gazdasági Igazgatóság épülete – zárva tart. Az SZTE érintett egységeiben a két hetes nyári szünetet követő első munkanap: 2015. augusztus 24. (hétfő).

A szegedi egyetem többi épületéhez hasonlóan az SZTE Klebelsberg Könyvtár is bezár. A bibliotéka 2015. július 24-én, pénteken 16 órakor bezárja kapuit, majd augusztus 31-től már a megszokott nyitva tartással várják az olvasókat. Az egyetemi könyvtár nyári szolgáltatásaival kapcsolatos tudnivalók itt olvashatók.

Az egyetemi egységesített nyári szünetben – a hőmérséklettől függően – 80-120 millió forintot takaríthat meg az SZTE azzal, hogy nem működteti például a klímát, az energetikai rendszereket a bezárt épületekben.

SZTEinfo

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)