Új pályázati lehetőségek volt és leendő külföldi ösztöndíjasoknak

Pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem az Erasmus+ keretében, volt ösztöndíjasok jelentkezését várja a Tempus Közalapítvány. Az Európai Bizottság Bővítési Főigazgatósága összeurópai esszépályázatot indított „Annyira hasonló, annyira különböző, annyira európai” címmel.

Újra ERASMUS+

Az ERASMUS+ program keretében a szegedi egyetem pályázatot hirdet a 2015/2016-os tanévre hallgatók tanulmányi és szakmai gyakorlati célú mobilitására, felsőoktatási intézmények oktatóinak oktatási célú mobilitására, valamint felsőoktatási munkatársak képzési célú mobilitására. A pályázatokat a tanszéki/kari koordinátorok által megadott határidőig a tanszékekre, kari koordináció esetében az adott kar kari koordinátorához kell benyújtani.

A pályázati felhívások az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda honlapján és itt elérhetők:

Felsőoktatási hallgatók tanulmányi célú mobilitására (részképzés) - (Kiírás | Pályázati űrlap)

Felsőoktatási hallgatók szakmai gyakorlati mobilitására - (Kiírás | Pályázati űrlap)

Felsőoktatási intézmények oktatóinak oktatási célú mobilitására - (Kiírás | Pályázati űrlap)

Felsőoktatási munkatársak képzési célú mobilitására - (Kiírás; Pályázati űrlap)

Mobilitási óra a Tempus Közalapítvány szervezésében

Tovább folytatódik a Tempus Közalapítvány Mobilitási óra – külföld, ösztöndíj, élmény című programja, mely a külföldi részképzésről, kutatásról és szakmai gyakorlatról hazatért hallgatókat szólaltatja meg, hogy személyes élményeiken alapuló előadásokon keresztül népszerűsítsék a külföldi csereprogramokat végzős középiskolások körében.

A programra hallgatói jogviszonnyal rendelkező volt ösztöndíjasok jelentkezését várják 2015. február 23. (hétfő) délig.

A részletes felhívás a Campus Hungary honlapján érhető el.

„Annyira hasonló, annyira különböző, annyira európai”

Az Európai Bizottság Bővítési Főigazgatósága összeurópai esszépályázatot indított „Annyira hasonló, annyira különböző, annyira európai”címmel, melyen 18-25 éves fiatalok vehetnek részt az EU 28 tagállamából. A pályaművükben a hallgatóknak a „Mi a véleményed a kibővült Európai Unióról?” és/ vagy a „Hogyan tudja kezelni a kibővült Európai Unió a jövőbeni kihívásokat?” kérdésekre adott válaszukat kell kifejteniük. A pályaműveket legkésőbb 2015. február 27. délig (közép-európai idő szerint) lehet beküldeni.

A pályázat részletes felhívása az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda honlapján elérhető.

SZTEinfo

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)