Müncheni vendégoktató tart előadás-sorozatot az európai oktatáspolitikáról

Az SZTE és a müncheni Technische Universität együttműködésének keretében Szegedre érkezik Peter J. Brenner germanistaprofesszor, aki az irodalomtudomány és az európai oktatáspolitika témakörében tart előadásokat 2014. október 30-án és 31-én.

Peter J. Brenner professzor a müncheni Technische Universität germanistája, aki a német irodalomtudomány mellett az európai oktatáspolitika aktuális kérdéseivel is foglalkozik. Látogatásának ez is célja: megismerkedni az EU keleti államainak oktatási gyakorlatával, a bolognai folyamat hatásával. A két egyetem (SZTE és TUM) között fennálló Erasmus-partnerség keretében tartózkodik egy hétig Szegeden, és három előadást tart részben a Germán Filológiai Intézet hallgatóinak, illetve a SZAB Nyelv- és Irodalomtudományi Szakbizottsága szervezésében a szakma iránt érdeklődők számára.

- okt. 30. 12 óra, BTK VIII. terem:
„Glanz und Elend der deutschen Universität. Von der Frühen Neuzeit bis zur Gegenwart” (Fényűzés és ínség a német egyetemeken. A kora újkortól napjainkig)
- okt. 30. 18 óra (SZAB):
„Kafkas Technik” (Kafka módszere)
- okt. 31. 8.15-tól, BTK III. terem:
„Vom Buch zum Smartphone. Gesellschaftliche Folgen des Medienwandels” (Könyvtől az okostelefonig. A média változásainak szociológiai implikációi)

Ezenkívül konzultációkat folytat a Germanistisches Magazin (német szakos diákok újságja: www.gema.hu) szerkesztőségi csoportjával és a tudományos diákkör tagjaival.

SZTEinfo

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)