Fiatal tehetségek Szegeden – Papp Melinda, az értékteremtő újságíró

A Szegedi Tehetségpont részeként működő SZTE Sófi Ösztöndíj Alapítvány által támogatott fiatal szegedi tehetségek mutatkoznak be hónapról hónapra a Somogyi-könyvtár klubteremében. 2014. november 5-én, szerdán 17 órakor Papp Melindával, a Sófi Különdíj és az SZTE Egyetemi Sajtóért Pro Talentis Díj nyertesével ismerkedhetnek meg az érdeklődők.

Papp Melinda a szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumban érettségizett 2009-ben. Gimnáziumi évei alatt megnyerte a mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV-t, emellett pedig a magyar irodalom és magyar nyelv OKTV-ken 16. és 18. helyezést ért el. 2009 és 2014 között az SZTE BTK kommunikáció- és médiatudomány szakán folytatott először BA, majd MA szintű tanulmányokat. Az elmúlt öt év során elnyerte a Szeged Városi Ösztöndíjat, a Köztársasági Ösztöndíjat, 2012-ben pedig a DUE Médiahálózat pályázatán az Év Ifjúsági Sajtódíjasa kitüntetést. Ugyanebben az évben 3. helyezést ért el Az év diák videó-újságírója pályázaton. Első filmjével, a Teljes gőzzel című ismeretterjesztő filmmel az Országos Diákfilmszemlén és a VAS-FILM, Vas megyei független filmfesztiválon is eredményesen szerepelt. 2014-ben elnyerte a Sófi Különdíjat és az SZTE Egyetemi Sajtóért Pro Talentis Ösztöndíjat is. Az egyetem utolsó évében humánkommunikáció kutatással kezdett el foglalkozni, így a filmezés és a média világa mellett a tudományos pálya iránti fogékonysága is egyre erősödött benne. M. Ivaskó Lívia témavezetése mellett óvodáskorú gyermekek nyelvi és kognitív képességeit vizsgálta a mesterképzést lezáró szakdolgozati témaként. 2014-ben előadást tartott a Média OKTV Konferencián, a KÉP-TETT-SZÓ-HANG-NET Konferencián pedig egy meseműhelyt vezetett, főképp egyetemisták részvételével.Munkája és tanulmányai mellett Papp Melinda kikapcsolódásképpen sokat jár különböző színházi előadásokra, főképp a független színházi darabok keltik fel érdeklődését. Mestere Kövérné Klucsik Edit, az SZTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék elektronikus szakirányának vezetője, akit kiemelkedő szakmai teljesítményért 2011-ben a Szegedi Tudományegyetemért Sajtódíjjal, 2006-ban az SZTE Sófi Alapítvány Médiadíjával tüntették ki.

Papp Melindával és mesterével 2014. november 5-én 17 órakor Szalay István, a Közéleti Kávéház Kuratóriumi Elnöke beszélget.

SZTEinfo

Korábban írtuk: Fiatal tehetségek Szegeden – Tóth Andrea mutatkozik be

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)