Konferencia Mikola Tibor tiszteletére

Mikola Tibor nyelvész emléke előtt tisztelegve 2014. november 14-15-én „Uráli és a szibériai lexikológia és lexikográfiai” címmel rendeznek konferenciát a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán.

Mikola Tibor nyelvész, a szamojéd nyelv nemzetközileg is ismert kutatóprofesszora uralisztikával, uráli nyelv-, alaktan- és hangtörténettel foglalkozott, az ősuráli vallási hiedelmekre, azoknak nyelvészeti és művelődéstörténeti kapcsolataira vonatkozó kutatásai is értékesek. Jelentős szerepet játszott a magyarországi uralisztikai és finnugrisztikai kutatásokban: irányítása alatt a Szegedi Tudományegyetem Finnugor Tanszék a tudomány egyik legjelentősebb hazai műhelyévé vált, az általa szervezett PhD-program az országban a legelsők között nyerte el az akkreditációt, sőt éveken át egyedül a szegedi volt Magyarország egyetlen, tudományos fokozat odaítélésére feljogosított finnugrisztikai kutatóhelye. A nyelvész professzorra emlékezve negyedik alkalommal szerveznek konferenciát a Szegedi Tudományegyetemen. Ezen számos hazai és nemzetközi oktató, kutató tart előadást, például a Mandzsúriai-Khakas lexikon regionális elemeiről, a mandzsu-tunguz nyelvekről, a mongol, valamint a közép-ázsiai és szibériai nyelvek kapcsolatáról, az uráli etimológiai szótárról és az udmurt nyelvről.

 

A konferencia részletes programja itt elérhető.

 

SZTEinfo

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_35

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók: az eredményhirdetésen kiderült, a meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek.


Néhány nappal később az ugyancsak az SZTE NKI által szervezett „A Szegedi Tudományegyetem és a Nobel-díj” alkotói pályázat díjkiosztójára is sor került, ahol az egyik első díjat szintén egy BTK-s hallgató kapta meg, személyesen Karikó Katalintól.