Hallgatói pályázatokat hirdetett a Kulturális Iroda

Fotókkal, versekkel, novellákkal versenghetnek a Szegedi Tudományegyetem tehetséges és bátor diákjai.

Fotópályázat nappali tagozatos hallgatóknak

Szegeden születtél? Vagy csak idesodort egyetemistaként az élet? Milyennek látod ezt a várost? És milyennek lát a város téged?

Amit gondolsz, most fotókkal is megmutathatod.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája egyetemi fotópályázatot hirdet Szegeden élek címmel nappali tagozatos hallgatók számára.

Lehet színes, lehet fekete-fehér, a lényeg, hogy arról szóljon, ami és aki te vagy Szegeden.

Szerzőnként maximum 5 darab egyedi képet, illetve egy-egy fotósorozatot (sorozatonként maximum 5 darab fotót) várunk kiállításra kész papírképek formájában. A paszpartu mérete 50x70 vagy 30x40 cm, a fotók mérete tetszőleges. A pályázatra beküldött mindegyik kép hátulján fel kell tüntetni a kép címét, a szerző adatait (név, kar, szak, évfolyam, értesítési cím, telefonszám, e-mail).

A pályamunkákat szakmai zsűri értékeli.

A beérkezett pályaművekből kiállítást rendeznek az Egyetemi Tavasz ideje alatt az SZTE Rektori Hivatal Átriumában.

III. díj: 7.000 Ft

A pályázatra beküldött mindegyik kép hátulján fel kell tüntetni:

- a kép címét,

- a szerző adatait (név, kar, szak, évfolyam, értesítési cím, telefonszám, e-mail)

A pályázatra egyéb pályázaton eddig még nem szerepelt munkákkal lehet jelentkezni.

A leadás határideje, helyszíne: 2014. március 17., SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.). Tel.: 544-045, 4045.

A teljes kiírás itt tölthető le.

Novellapályázat nappali tagozatos hallgatóknak

Mindenkinek van egy története. Mi most erre vagyunk kíváncsiak.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája A tér, ahol élek címmel egyetemi novellapályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

Olyan kisprózai munkákkal pályázhatsz, amely arról szól: milyennek látod a helyet, ahol élsz, mi történik veled a város egy-egy általad kedvelt szegletének. Mit érzel a sajátodnak – és mi az, amit nem?

Egy pályázó egy novellát adhat be, melynek terjedelme maximum 2 gépelt oldal (12-es betűméret, 1-es sorköz). A pályaműveket zárt, jeligével ellátott borítékban kell leadni, amelyben egy újabb zárt boríték a jelige feloldását (név, kar, szak, évfolyam, értesítési cím, e-mail, telefon) tartalmazza.

III. díj: 7.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2014. április 1., SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.). Tel.: 544-045, 4045.

A novellapályázat legjobbnak ítélt alkotásai megjelennek a Szegedi Tudományegyetem MédiaCentrum Hírportálján, illetve a Tiszatajonline.hu által közösen gondozott SZTEkult internetes felületen, valamint a Tiszatajonline.hu-n is.

Levendula-verspályázat nappali tagozatos hallgatóknak

Levendula-versekkel pályázhatsz a Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája Akrosztichon Verspályázatán az I. Levendula Napok alkalmából. Tudod, mi az az akrosztichon? Olyan költemény, amelyben a verssorok kezdőbetűi összeolvasva egy nevet, szót, értelmes szöveget tesznek ki. A pályázatra olyan akrosztichon formában írt verseket várunk, melyben a verssorok mondatkezdő betűiből a levendula szót lehet összeolvasni.

Egy pályázó maximum két verset küldhet be, a terjedelem a levendula szó hosszának megfelelően alapvetően 9 sor, de maximum 27 (3x9) sor lehet.

A pályaműveket az I. Levendula Napokon (2014. június 28-29. SZTE Füvészkert) a Szegedi Egyetemi Színház tagjai fogják előadni.

III. díj: 7.000 Ft

A verspályázat legjobbnak ítélt alkotásai megjelennek a Szegedi Tudományegyetem MédiaCentrum Hírportálján.

lepjuk_meg__esemeny_borito

Az idei SZTE Alma Mater mozgást ösztönző kihívása a Nobel-díjas Karikó Katalin előtt tiszteleg. Járjuk be közösen életének fontos helyszíneit virtuálisan!