nagyanyaink-receptjei_etelkostolo

Nagyanyáink receptjei – ételkóstoló és receptcsere


Néprajzi Tanszék folyósója, 17:30 - 18:00


Mindenki gyűjteményében lapul egy mindig bevethető, régi, családi recept, ami felbukkan a családi eseményeken, vasárnapi ebédnél, ünnepnapokon. Munkatársaink megosztják receptjeiket és az abból készült ételeket az érdeklődőkkel.

Mindenkinek van egy kedvenc étele, amit a nagymamája, dédanyja főzött. Aminek receptje generációról generációra száll, az ünnepek, a mindennapok része. Mindenkinek van egy története, ami ehhez az ételhez kötődik. Jöjjenek el, osszuk meg egymással ezeket a recepteket és történeteket a Kutatók Éjszakáján!


Előadók:

Apjok Vivien, Frauhammer Krisztina


apjok_vivienApjok Vivien:

doktori képzését befejezve a Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék óraadója, a Choreomundus nemzetközi tánckutató mesterképzés koordinátora.

Kutatási területe a rekreáció, fürdőkultúra Makón.

Aktív tudományszervező tevékenységet folytat, elnöke a Doktoranduszok Országos Szövetsége Történelem- és Politikatudományi Osztályának.


frauhammer_krisztinaDr. Frauhammer Krisztina:

1974-ben születtem Mosonmagyaróváron. A budapesti gimnáziumi évek után Szegedre kerültem, ahol történelem-néprajz, majd később az akkori Juhász Gyula Főiskolán német nyelvtanári diplomát szereztem. 2009-ben szereztem Phd fokozatot az ELTE-Európai Ethnológia Doktori Programján, azóta néprajzkutatóként dolgozom. Családi gyökereim és az egyetemi képzésem meghatározó élményei vezettek a vallási kultúra kutatásához. Ezen belül a szakrális kommunikáció legkülönfélébb jelenségei (égbe írott levelek, imacédulák és imakönyvek, mirákulumok, votív graffitik) a virtuális kultuszhelyek, az alfabetizáció és vallás témakörében végeztem és végzek kutatásokat. Örülök, hogy Bálint Sándor szülővárosában részese lehetek az általa elindított kutatói iskola munkájának.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_32

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.