kezmuves_foglalkozas

Eleink játékai – kézműves foglalkozás


Néprajzi Tanszék folyosója, 17:00 - 19:30


Mivel játszottak nagyanyáink, dédanyáink gyermekkorukban? Kézműves foglalkozásunkon ebbe tekinthetnek be az érdeklődők, a készített apróságokat magukkal is vihetik.

Csuhé, rafia, kukoricacsutka, dióhéj, fonalak, gesztenye – ezek az alapanyagok egyet jelentettek a néhány évtizeddel ezelőtti gyerekek számára: játékot. Minden, ami a környezetben föllelhető és használható volt, játékkészítésre alkalmasnak vélték, és a gyerekek maguknak készítették el a babákat, figurákat, amelyek segítettek eltölteni az időt – egyedül vagy közösségben. Kézműves foglalkozásunkon ezeket az időket elevenítjük föl. E mellett apró nemezékszerek készítésére is lehetőség lesz.


Előadók:

Apjok Vivien, Frauhammer Krisztina


apjok_vivienApjok Vivien:

Doktori képzését befejezve a Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék óraadója, a Choreomundus nemzetközi tánckutató mesterképzés koordinátora.

Kutatási területe a rekreáció, fürdőkultúra Makón.

Aktív tudományszervező tevékenységet folytat, elnöke a Doktoranduszok Országos Szövetsége Történelem- és Politikatudományi Osztályának.



frauhammer_krisztinadr. Frauhammer Krisztina:

1974-ben születtem Mosonmagyaróváron. A budapesti gimnáziumi évek után Szegedre kerültem, ahol történelem-néprajz, majd később az akkori Juhász Gyula Főiskolán német nyelvtanári diplomát szereztem. 2009-ben szereztem Phd fokozatot az ELTE-Európai Ethnológia Doktori Programján, azóta néprajzkutatóként dolgozom. Családi gyökereim és az egyetemi képzésem meghatározó élményei vezettek a vallási kultúra kutatásához. Ezen belül a szakrális kommunikáció legkülönfélébb jelenségei (égbe írott levelek, imacédulák és imakönyvek, mirákulumok, votív graffitik) a virtuális kultuszhelyek, az alfabetizáció és vallás témakörében végeztem és végzek kutatásokat. Örülök, hogy Bálint Sándor szülővárosában részese lehetek az általa elindított kutatói iskola munkájának.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_35

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók: az eredményhirdetésen kiderült, a meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek.


Néhány nappal később az ugyancsak az SZTE NKI által szervezett „A Szegedi Tudományegyetem és a Nobel-díj” alkotói pályázat díjkiosztójára is sor került, ahol az egyik első díjat szintén egy BTK-s hallgató kapta meg, személyesen Karikó Katalintól.