Német nyelv, irodalom és kultúra nemzetközi mesterképzési szak (Kassel-Szeged)


Törzsképzés

Bemeneti feltételek: germanisztika alapszakos végzettség vagy tetszőleges alapszakos végzettség C1-es magyar vagy nemzetközi nyelvvizsga-bizonyítvánnyal

A Német nyelv, irodalom és kultúra nemzetközi mesterképzés révén összefonódik a kasseli és szegedi germanisztikai intézetekben folyó képzés, közös átmenetet képezve ezáltal a már meglévő képzési formák és a doktoranduszképzés között. A cél az, hogy a hallgatók nemzetközi megalapozottságú tudományos képzésben részesüljenek, s lehetőségük nyíljon a nemzetközi szakmai piac és doktori képzések kínálatának figyelembevételére. A nemzetközi mesterszak kettős diplomával (double degree) zárul, a képzés végzős hallgatói a Kasseli Egyetemtől és a Szegedi Tudományegyetemtől is kapnak oklevelet. A képzés keretében a szegedi hallgatók a harmadik szemesztert a partnerintézményben töltik, s bekapcsolódnak az ott folyó munkába.

A képzés elemei:

  • germanisztikai elméleti és gyakorlati ismeretek:
    • modernkori irodalmi ismeretek, műelemzés
    • alkalmazott nyelvészeti ismeretek
    • kultúra- és médiatudományi ismeretek
    • kutatásmódszertan
    • interdiszciplináris irodalmi és nyelvészeti ismeretek
    • 1 félév a Kasseli Egyetemen
      • szabadon választható bölcsészettudományi kurzusok

A szakról bővebben:

http://szegedigermanisztika.hu/index.php/kepzes/mesterkepzes/ma-nemzetkoezi




Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_32

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.